NOORED LAVASTAJAD: Lavakunstikooli 30. lennu lavastajad (vasakult) Margaret Sarv, Marta Aliide Jakovski, Erik Richard Salumäe ja Kalju-Karl Kivi astuvad teatriellu huvi ja uudishimuga, pagasina kaasas mõned hinge läinud tekstid ning kompass ja kaart, millega nendele tekstidele kodu otsida.Foto: Mark Erik Savi
Katrin Helend-Aaviku 5. jaanuar 2021 22:30
Jaanuaris esietendub Noorsooteatris lavakunstikooli 30. lennu tudengite bakalaureuselavastus „Kõige all ja kohal on…“. Neli noort lavastajat toovad koostöös dramaturgia- ja näitlejatudengitega lavale igaüks ühe muinasjutu põhjal sündinud loo. Lavastus veeretab peos küsimust: kuidas armastada, kui me armastame nii erinevalt? Kuidas vastavad sellele küsimusele peagi teatriellu astuvad lavastajad ise?

„Tundub, et teemad, millega tegeleme, puudutavad kogu truppi ja on omal moel kõigile olulised. Ka rasketel hetkedel tundub, et vähemalt suund on olemas. Usun, et see on väga oluline,“ räägib üks lavastajatest Margaret Sarv, kuidas koroonapiirangute kiuste õnnestus lavastusega ka distantsilt tegelda. Erik Richard Salumäe lisab, et õnneks on proovid kulgenud sujuvalt ja suuremaid raskusi pole ette tulnud.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99