KODUNE TÖÖKODA: „Mul pole teles juba 13 aastat ei kabinetti ega kirjutuslauda. Pole kodus ka,“ tunnistab teletäht. „Pole tegelikult tarviski, sest kõik saab tehtud köögilaua taga.“ Pilt on tehtud nädalapäevad tagasi.Foto: Liina Kersna
Tele
28. detsember 2020, 22:30

Telemees räägib oma 35aastasest telekarjäärist, rahast, surmast ja armastusest.

Vahur Kersna: „Ma arvan, et olen Eesti meister halbade olukordade enda kasuks keeramisel.“ (5)

Kui Urmas Ott 2008. aastal siit ilmast lahkus, oli sama rada minemas ka Vahur Kersna. „Mind päästis see, et Liina seisis minu kõrval ja seetõttu oli mul põhjus elada,“ mõtiskleb ta. „Urmas loobus otsustaval hetkel oma elu armastusest ja see maksis talle kätte. Armastus hoiab elus.“

Nädal tagasi jõudis ETVs ekraanile Vahur Kersna autobiograafiline triloogia „Jäljed tähetolmus“. Telemonument, mis pühitseb legendi pikka karjääri ekraanil, võiks paatoslikult öelda. Peategelane ise eelistab tagasihoidlikumat lähenemist. „Kuigi see saade räägib esmapilgul minust, siis tegelikult palju rohkem hoopis muust. Sest – kes olen mina? Tolmukübe kosmoses,“ muigab ta. „Minu asjad ei huvita kedagi. On naiivne arvata, et kellelegi teiste elud üldse väga korda lähevad. Inimestele on tähtis see, mis toimub nende endiga. Sestap – kui tahad kedagi ekraanil kõnetada, ei saa sa rääkida endast, sa pead rääkima temast!“ Kersna lisab, et tema eesmärk läbi aastate on olnud vaatajate mõtted veerema lükata. Nii, nagu teevad seda head sümfooniad, maalid või romaanid. „Olen öelnud, et kui saade ununeb pärast lõputiitreid, siis ei olnud tal mõtet. Õnnestunud saade alles algab pärast tiitreid.“ Autor rõhutab, et tema triloogia oli eelkõige ülevaade ajastust, ülestähendus paljude eestlaste telemälestustest. Ja jäädvustus olulistest inimestest, kes teda telet tehes saatnud on.

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99