Film

VAATA TREILERIT! „Sõrmuste isanda“ režissööril valmib suurejooneline The Beatlesi dokk 

Toimetas Triin Tael, 22. detsember 2020 15:30
Peter JacksonFoto: Reuters/Scanpix
"Sõrmuste isanda" režissöör Peter Jackson toob järgmisel aastal ekraanile dokfilmi "The Beatles: Get Back", mille aluseks on 60 tundi seninägemata kaadreid ja enam kui 150 tundi senikuulmata helimaterjali. Jõulukingiks biitlite fännidele näitab Jackson viieminutilist treilerit.

"Loodetavasti toob see kõigile naeratuse suule ning annab praegusel raskel ajal hädavajalikku rõõmu," vahendab Slashfilm.com. Uus-Meremaa kineast lisab, et tegu pole õigupoolest treileriga - tõepoolest, katkend meenutab pigem muusikavideot.

Samal teemal

Slashfilmi teatel keskendub dokfilm ajale, mil Liverpooli nelik valmistus esimeseks kontserdiks üle kahe aasta ning lindistas albumit "Let It Be" (1970), mille tööpealkiri oli "Get Back". "Selle projekti kallal töötamine on olnud rõõmuküllane avastusretk," ütleb režissöör. 

Walt Disney Studios teatas tänavu märtsis, et film esilinastub 4. septembril. Ülemaailmse koroonapandeemia tõttu on dokfilmi esitlus lükatud 27. augustile 2021.

Elusolevad biitlid on Jacksoni filmile oma õnnistuse andnud. "Olen väga õnnelik, et Peter on sukeldunud meie arhiividesse, tegemaks filmi, mis näitab tõde The Beatlesi ühise salvestamise kohta. Meievaheline sõprus ja armastus kanduvad vaatajani ja tuletavad mulle meelde, milline hullumeelselt ilus aeg see meie jaoks oli."

Samal teemal

04.11.2020
JOHN LENNON: „Üritasin nii kangesti elus püsida, kuid hävinguingel aina jälitab mind.“
24.10.2020
Soovid osta plaati, mille peale Lennon oma mõrtsukale autogrammi andis?
09.09.2020
„Ema surm kahjustas 17aastast John Lennonit jäädavalt. Ta ei suutnud naistega normaalseid suhteid rajada.“
15.00.2020
„Sõrmuste isanda“ seriaalis osaleb mitu „Troonide mängu“ näitlejat