JÕHKER JÕULULUGU: Nunnu poiss Kevin teeb filmis „Üksinda kodus“ murdvarastele sellist säru, et arstide sõnul oleks ime, kui mehed üldse ellu jääksid. Värvipott vastu pead võib nii pimedaks jätta kui ka tappa.Foto: Vida Press
Triin Tael 19. detsember 2020 06:00
Sabakont kildudeks, selgroog mitmest kohast puruks, sisemised verejooksud – ja see on alles algus! Kui jõulupühadeks üksi jäänud väike Kevin oleks päriselus murdvarastele säärast säru teinud nagu filmis „Üksinda kodus“, oleks ta Harry ja Marvi suure tõenäosusega loojakarja saatnud. 

Chris Columbuse lavastatud „Üksinda kodus“ on stsenarist John Hughesi (1950–2009) loomingus isevärki positsioonil. 1980. aastate algul „National Lampooni“ padukomöödiatega alustanud Hughes sai mõni aasta hiljem tuntuks kineastina, kes näeb imeselgelt teismeliste hinge ja tunneb neile kaasa – tema „Kuusteist küünalt“, „Hommikusöögiklubi“ ja „Pretty in Pink“ on paljude praeguste keskealiste jaoks noorpõlve ühed tähtsamad filmid. Komöödiad „Onu Buck“ ning „Lennukid, rongid ja autod“ kujutasid maailmas käsikaudu kobavaid kohmetuid täiskasvanuid. 

Edasi lugemiseks: