Jeff ja MacKenzie Bezos 2018. aastal. Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Triin Tael 17. detsember 2020 12:03
Maailma rikkaimate naiste hulka kuuluva MacKenzie Scotti varandus (50) on nelja viimase kuuga vähenenud 4,5 miljardi dollari võrra. Ent Amazoni bossi Jeff Bezose eksabikaasa pole seda raha enda peale kulutanud.

Jeff ja MacKenzie jõudsid abielus olla 26 aastat. Lahkuminekust teatas Bezos mullu jaanuaris vahetult enne seda, kui USA kõmuleht National Enquirer pidi avaldama pommloo tema salasuhtest endise Foxi kanali uudistediktori Lauren Sancheziga

Mulluse lahutusega sai MacKenzie maailma rikkaimalt mehelt 38 miljardit dollarit, millest lubas vähemalt poole heategevusele annetada. Suvel tegi naine 1,7 miljardi dollari väärtuses annetusi 116 heategevusorganisatsioonile. Sel nädalal aga teatas MacKenzie Scott, et on annetanud USAs ja Puerto Ricol tegutsevatele organisatsioonidele 4,5 miljardit dollarit. Seega on ta tänavu annetanud juba üle kuue miljardi dollari. 

Iltalehti teatel on Scotti varandus nüüd üle 60 miljardi dollari – suure osa sellest moodustavad aktsiad, mille väärtus on kõvasti tõusnud. Ajakiri Forbes kirjutas suvel, aga Jeff Bezos on tõusnud esimeseks inimeseks maailmas, kell varandus küünib 200 miljardile dollarile.