Hendrik ja Berit Sal-SallerFoto: Robin Roots
Katharina Toomemets 31. detsember 2020 15:00
Nagu igal aastal, on ka tänavu mitmed pikemad ja lühemad kuulsuste suhted lõpu leidnud. Õhtuleht toob teieni ülevaate Eesti tuntud inimeste lahkuminekutest. 

JAANUAR

Karl Robert Saaremäe ja Henessi Schmidt

„Praegu, tõtt öeldes, me ei ole enam,“ tunnistab Kroonikale „Talve“ filmis mängiv Karl Robert Saaremäe, et tema teed Henessi Schmidtiga, kellega nad ka filmis paar olid, on laiali läinud. „Henessiga olime paar väga tugevalt neli aastat. Nimetasime üksteist elukaaslasteks. Praeguses etapis on elu viinud meid natuke eri radadele. Otsustasime aja maha võtta ja lasta „meil” lahustuda. Leppisime, et kõige olulisem verstapost armastuses on sõprus. Et see säiliks, tuleb anda üksteisele hingamisruumi, aga ma armastan teda väga,“ sõnab Saaremäe.

Jaanus Saago ja Triin Niitoja

Ansambli Revals kitarrist Jaanus Saago külastab Eesti muusikaauhindade galat uue salapärase kallimaga. Küsimuse peale, kuhu jäi lauljatarist kallim Triin Niitoja, kellega aastaid lava jagati ning kantrimuusika armastust kuulutati, tunnistab Jaanus Kroonikale, et kahtlused on tõesti asjakohased ning tema elus puhuvad uued tuuled. „Tōepoolest meie teed aegu tagasi lahku viisid, polnud draamat, vaid kasvasime kaugeks,“ vastab Jaanus viisakalt. Triinust lugu pidades ei soovi ta hetkel rohkem detaile avada.

Jaanus Saago ja Triin Niitoja Foto: Alar Truu

VEEBRUAR

Eva Maria Laan ja Erik Vallaste

Endine Miss Estonia Eva Maria Laan on loobunud perekonnanimest Vallaste ja tema ärimehest eksabikaasal Erik Vallastel on käevangus juba uus, iraanlannast kaaslane. Miss Estonia 1994 Eva Maria Laan tunnistab Kroonikale, et nad on Erik Vallastega lahus olnud üle pooleteise aasta ja ta on teadlik ka mehe uuest kaaslasest. Eksootilise välimusega Mona Zand saabus Eriku ellu möödunud aasta hilissügisel.

Juku-Kalle Raid ja Jekaterina Koort

Ajalehe KesKus peatoimetaja Juku-Kalle Raid saabub presidendi vastuvõtule oma senise pikaaegse teadlasest armastatu, Aasia eksperdi Jekaterina Koordi ehk Katja, asemel hoopis teise naisega – Eesti kunstiakadeemias graafikat õppiva Eleri Muhkeliga. „Me läksime Juku-Kallega pool aastat tagasi lahku,“ ütleb Jekaterina Kroonikale. „Põhjuseks oli see, et pikaajalised suhted lähevad tihti eri teed.“ Katja ja Juku-Kalle olid koos aastast 2008. 

Katja Koort ja Juku-Kalle Raid Foto: Alar Truu

Kalle Sepp ja Maria Engel

Laulja ja näitleja Kalle Sepp läheb lahku oma kauaaegsest elukaaslasest, Vanemuise baleriinist Maria Engelist. „Meie teed Mariaga läksid lahku veebruaris. See oli üksmeelne rahulik otsus. Kiire töögraafiku kõrvalt Tallinna-Tartu teljel suhet hoida oli keeruline. Mingit draamat siit otsima ei pea,“ võtab Kalle lahkumineku Kroonikas kokku. Kalle ja Maria olid paar kuus aastat. 

MÄRTS

Uudo Sepp ja Kelly Kivimaa

„Eesti otsib superstaari“ võitjal Uudo Sepal ja ta ekskallimal Kelly Kivimaal täitub märtsi algul aasta kooselu ning tähtsa sündmuse puhul jagab laulja tüdruksõbraga armsat pilti, kus avaldab muu hulgas, kus nad esimest korda kohtusid. Sepp kinnitab märtsi lõpus aga Elu24-le, et tema suhe Kelly Kivimaaga on lõppenud. Juunis postitab Uudo aga taas Kellyga koos ühiseid pilte ja noored veedavad jaanipäevagi koos.

Kelly Kivimaa ja Uudo Sepp Foto: Martin Ahven

APRILL

Ott Lepland ja Paula Repp

Laulja Ott Lepland läheb lahku oma kallimast Paula Repist. „Kahjuks me kasvasime lahku. Oleme mõlemad eraeluliselt privaatsed inimesed ja omavahel kokku leppinud, et pikemalt lahkuminekust ei räägi. Elu läheb edasi mõlemal, aga mitte üheskoos. Praegu keskendun loomingule ja suunan energia muusikasse,“ kinnitab Ott Kroonikale, et kolm aastat kestnud suhe on läbi. 

Paula Repp ja Ott Lepland Foto: Robin Roots

MAI

Hendrik ja Berit Sal-Saller

Muusik Hendrik Sal-Salleri abikaasa Berit teatab 13. mail sotsiaalmeedias ootamatult, et paar on otsustanud 16 aastat kestnud kooselu lõpetada. „Anname teada, et oleme otsustanud oma 16 aastat kestnud koos- ja abielu lõpetada. Jääme alatiseks ühiselt edasi kasvatama oma suurest armastusest sündinud poega ning arusaadavalt teeme kõik võimaliku, et teda selle otsusega kaasneva välise müra eest kaitsta. Seetõttu on see meie ainuke avalik kommentaar teemal. Aitäh mõistmast!“ kirjutab naine.

Hendrik ja Berit Sal-Saller Foto: Robin Roots

Paar kohtus 2004. aastal. „See muinasjutt sai väga vahvasti alguse – ühel märtsikuisel üritusel. Vaatasin, et ilus tüdruk seisab. Võtsin siis südame rindu ja läksin koputasin talle õlale. Seejärel küsisin: „Vabandage, mis kell on?“ või umbes midagi sellist,“ rääkis Hendrik kunagi. „Käis jah plõks – hakkasime kiirelt tegutsema selles suunas, et kiirelt kokku jääda,“ rääkis rokkar 2010. aastal, et armastus sündis tõepoolest esimesest silmapilgust ja argielu tõi iga päev aina uusi ja uusi üllatusi, mis panevad teineteist üha rohkem armastama.

2007. aastal sündis paarile poeg Sebastian ning paar abiellus pärast kuueaastast kooselu 2010. aastal.

Teet ja Kristi Margna

Päev pärast Sallerit, 14. mail teatab oma pika abielu lõppemisest Facebooki kaudu ka telemees Teet Margna. „Head sõbrad! Anname teada, et oleme otsustanud oma 18 aastat kestnud kooselu ja abielu lõpetada. Hoiame ja toetame teineteist nii praegusel keerulisel hetkel kui ka tulevikus, liikudes edasi heade sõpradena. Samuti kasvatame ja hoiame ühiselt oma kaht armast tütart, kelle heaolu kaitseks palume anda meie perele meediarahu ja mõistvat suhtumist. Seetõttu on see meie ainuke avalik kommentaar sellel teemal,“ kirjutab Teet.

Kristi ja Teet Margna Foto: Martin Ahven

Kristi ja Teet tutvusid 2000. aastate alguses ja registreerisid oma abielu 2011. aasta 31. detsembril väiksemas ringis. 2012. aastal tähistas Teet oma 40. sünnipäeva ja pidas sel puhul maha aiapeo, mis oli ühtlasi abielu tähistamine. Paaril on kaks tütart - Marta ja Martine. 

JUUNI

Allan Kress ja Indira

Vabakutseline lavastaja ja näitleja Allan Kress lahutab oma abielu Panamalt pärit Indirast, kellega ta pidas pulmad 2015. aasta suvel.  „Kaaslased valivad inimesed oma ellu vabatahtlikult ja vastastikuselt, kuid lapsed oleme siia ellu kutsunud ja kui võtta heaolu aluseks klassikaline peremudel, siis lahkumineku puhul on kõigi esmane kohus leida neile kehvade variantide hulgast parim lahendus. Pole ka välistatud, et juba lahkuminek on parem lahendus,“ kommenteerib Allan Kroonikale, et tema jaoks on kõige olulisem, et vanemate sassis suhted ei segaks laste turvalisust ega arengut.

Laura Kõrgemäe ja Ron Nõmm

Endise missi ja seltskonnatähe Laura Kõrgemäe suhe Ron Nõmmega ei pea kuigi kaua vastu – mais oma armastust kuulutanud paar läheb lahku. Laura käevangus on juba uus mees. „Lauraga ei seo mind enam midagi,“ ütleb Ron Kroonikale. Küsimusele, kas nende suhe oli tõsine või pigem väike nali avalikkusele, vastab Ron: „Tõde jääb sinna kuhugi vahepeale. Suhteid on ju igasuguseid erinevaid.“

JUULI

Olga Ivanova ja abikaasa

Endine keskerakondlane ja riigikogu liige Olga Ivanova kinnitab, et lahutab oma seitse aastat kestnud abielu. 35aastane ekspoliitik sõnab, et lahkuminekuks kindlat põhjust justkui polnudki. „Midagi erilist ei juhtunud, kasvasime lihtsalt lahku. Lahutame sõbralikult ning edaspidi tegutseme ühiselt meie poja huvides,“ sõnab Ivanova Kroonikale. Ivanova oli kaaslasega koos kümme aastat, millest seitse abielus.

Robert Rool ja Merilin Septer

Saate „Õhtu!“ saatejuhi Robert Rooli suhe Merilin Septeriga on möödanik. „Vastab tõele, et läksime lahku, aga põhjuseid ei soovi ma avaldada – leppisime nii teise poolega kokku,“ tunnistab Robert Kroonikale. „Kuigi lahkuminek on ikka natuke aega tagasi toimunud, on see teisalt siiski veel üsna värske teema…“

Merilin Septer ja Robert Rool Foto: Martin Ahven

AUGUST

Kadri Simson ja Teet Soorm

Jaanuarikuus jäi Teet Soorm (49) silma oma kodulinna Viljandi keeglisaalis, süles noor brünett kaunitar, kes kaugeltki ei meenutanud tema kallimat Kadri Simsonit (43). Musta nahksohvasse vajunud Teedu üks käsi puhkas justkui intiimsust ja lähedust rõhutades naise seljal abaluu all. Pealtnägijais tekitas Soormi ja salapärase naisterahva selline kooslus küsimusi, et kes see naine on ning kus on Kadri. 

Teet Soorm ja Kadri Simson Foto: Teet Malsroos

„Kui mõni neiu minu või mõne minu sõbra põlve peale istus, ei pea sellest mitte midagi tõsisemat välja lugema, kui seda, et ju siis ei olnud hetkel teisi vabu istekohti,“ ütleb Teet Kroonikale ja kinnitab, et tema ja Kadri suhtes on kõik hästi. Kadri Simson ajakirja korduvatele pöördumistele ei vasta.

Kadri tuleb 20. augustil roosiaia vastuvõtule koos endise abikaasa Priit Simsoni õe Piretiga. Kas aasta alguses toimunud juhtum keegliklubis ja et koroonaajal ei saanud nad neli kuud silmast silma kohtuda, said Kadri ja Teedu suhtele saatuslikuks, sel teemal ei peatu kumbki osapool.

SEPTEMBER

Mariann Treimann ehk Mallukas ja Kardo Treimann

Eesti populaarseim blogija Mallukas ehk Mariann Treimann, kes on kuus aastat abielus olnud oma laste isa Kardoga, annab 15. septembril blogis teada, et lahutab. „Me tegelesime kahjuks lihtsalt liiga pikki aastaid mitte tülitsemisega, millest ma siin blogiski suure suuga rääkinud olen, aga ma ei saanud ise aru, et mitte tülitsemine tuleb lihtsalt meievaheliste teemade ignoreerimisest ja probleemide vältimisest. Ja nii juhtuski, et enne, kui ma isegi aru sain, olid aastad möödas ja kõik need tunded hakkasid mul juba viiel erineval moel üle ääre ajama,“ tunnistab Mallukas. Mariann kinnitab, et nad on Kardoga kõik omavahel selgeks rääkinud ja mõelnud ning ka nende kolme ühise lapse võrdselt jagamine on paigas. „Kõik on olnud hästi rahumeelne ja sõbralik.“

 Mariann Treimann ehk Mallukas ja Kardo Foto: Martin Ahven

„Ma ei osanud seda oodata, et kohe lahku läheme. Ma pigem arvasin, et igas suhtes võib tulla selliseid proovile panemise hetki, ja kui see tuleb, siis saame hakkama, räägime ja läheb kõik jälle jonksu. Aga kahjuks oli asi juba nii kaugele läinud, et polnud võimalik enam asja parandada,“ ütleb Kardo Õhtulehele. 

OKTOOBER

Mihkel Mälgand

Muusikaringkondades sahistatakse juba mõnda aega, et džässivirtuoos, tuntud basskitarrist Mihkel Mälgandi (42) ja temast kakskümmend aastat noorema Eliise Regiine Aasmaa (21) suhe on läbi. Kui aasta alguses nähti paari mitmel pool koos ning ühiselt käisid nad ka pikal soojamaareisil, siis viimastel kuudel pole Mihkli sotsiaalmeediakontol tema tegemistes enam Regiinat märgata olnud. Mihkel saabus ka spioonifilmi “O2” esilinastusele Eliiseta, viibides seal koos endise kallima ja lavapartneri Kadri Voorandi ja viimase elukaaslase Andres Minni seltsis. Mihkel ütleb, et ta jagab kommentaare meelsasti filmi- ja muusikateemadel, kuid mitte „oma tagasihoidliku“ eraelu teemal.

Beatrice ja Ed Labetski 

„Poolteist aastat tagasi otsustasime, et proovime veel… Aga käisime oma teekonna läbi ja olen ka varem öelnud, et minu jaoks kestab partnerlus teatud ajani,“ paljastab Beatrice Anne&Stiilile antud intervjuus pommuudise, et oktoobri keskel otsustasid nad abikaasa Ed Labetskiga abielu lahutada. „Ja siis peab minema edasi, sest mõlemal on vaja veel midagi elus ära teha. Otsustasime, et on vaja teineteisest lahti lasta. Meil olnuks vaja tegelikult juba varem see samm astuda, aga paratamatult harjub nii pika aja jooksul teisega ära.“

 Beatrice ja Ed Labetski. Foto: Mari Luud

Tegu oli Beatrice'i viienda abieluga. Beatrice ja Ed hakkasid koos seltskonnas liikuma 2011. aasta kevadel. Suve alguseks levis juba info, et Beatrice ja tema toonane abikaasa DJ Priit Kuusik on lahutatud. Sama aasta septembris kirjutati, et naine on juba ka Ediga abiellunud. Kumbki kuuldusi ei kinnitanud, kuid abieluvararegister kinnitas, et 14. juulil nad tõesti ametlikult paari läksid. 

Reisiblogija Liza Lind

Liza Lind avaldab Instagramis, et on oma kallimast lahku läinud. „Kuigi armastan loomingulist vabadust, olen alati eemale hoidnud teemadest, mis hõlmavad suhteid, perekonda või tervist. Selle reegli suurim erand oli minu viimane suhe, millest avalikult sotsiaalmeedias fotosid jagasin. Minu valik oli seda teha ja mul pole kedagi peale iseenda süüdistada,“ kirjutab Liza. 

Liza sõnul teeme me kõik vigu, õpime ja kasvame. „Sellegipoolest oleksin võinud ennast üsna palju säästa, kui ei oleks oma suhet levitanud. Olen saanud palju sõnumeid selle kohta, mida mu eelmine partner oma igapäevaelus teeb. Tunnistan, et olen vastutav selle kõige eest, kuid praegu mõjub see pärimine nagu sool lahtisele haavale ja ma väga palun kõigil oma kogemused ja arvamused endale hoida. Selleks, et me mõlemad saaksime oma eludega edasi minna.“

Mõned päevad hiljem ütleb Liza Instagramis, et talle kirjutavad väga paljud, kes siiani avaldavad arvamust ja kogemust seoses ekspeikaga, kes väidetavalt suhte ajal teisi naisi sebis. „Palusin kaks päeva tagasi, et ärge kirjutage mulle ja jagage kogemust. See on suhteliselt arusaadav ja selge sõnum. Selle asemel olen saanud veel rohkem sõnumeid, kus inimesed jagavad kogemust ja arvamust minu ekspeikaga, kes tollel hetkel polnud minu ekspeika.“ 

NOVEMBER

Brigitte Susanne Hunt ja Indrek Mägi

Raadiohääl ja telenägu Brigitte Susanne Hunt tunnistab Sky.ee-le, et tema ning tantsuõpetajast motokrossisportlase Indrek Mägi teed on lahku läinud. „Me ei ole enam paar. Ma palun, et meedia hoiaks sel teemal distantsi,“ ütleb ta. Brigitte ja Indreku armastus algas bachata't tantsides – mees oli naise tantsuõpetaja. Kuigi nende suhtest sahistati juba märtsis, kinnitas naine alles aprillis, et nad on Indrekuga paar. Vahetult enne lahkuminekut rääkis Brigitte enda ja Indreku suhte kohta, et varsti võib kuulda pulmakelli. „Kas see juhtub homme, kuu või kahe, aasta või paari pärast... mind ei huvita. Ta on mu jaoks abikaasamaterjal. Oleme sellised inimesed, et kui meil tuleb homme mõte viia paberid sisse, siis me teeme seda, sest oleme omavahel juba nii-öelda ära abiellunud.“

Tuuli Roosma ja Arbo Tammiksaar

Sahistatakse, et 18 aastat paar olnud Tuuli Roosma ja Arbo Tammiksaare suhe on purunenud. „Ei oska kommenteerida,“ vastab Tuuli Õhtulehe pärimisele, kas see vastab tõele. Nende jahtunud suhtest on räägitud sel aastal korduvalt. Mai keskel teatas saatejuht Teet Margna, et tema ja abikaasa Kristi lahutavad abielu. Õige pea silmati Teetu-Tuulit teineteise seltskonda nautimas. Juuni keskel tabati nad romantiliselt jalutuskäigult Kadrioru luigetiigi veerel, käed teineteise ümber hellalt põimunud. Tuuli tunnistas Kroonikale, et nad olid Teeduga tõesti kunagi paar. „Täna oleme me väga head, lähedased sõbrad,“ sõnas ta. Teet kinnitas samuti, et sõprusest enamat ei maksa nende läbikäimisest otsida. „Me oleme juba ammused ja väga lähedased sõbrad,“ rääkis temagi.

Mängufilmi "O2" esilinastus. Foto: Erki Pärnaku

Augustis jõudis Õhtulehe toimetusse aga info, et Arbot on mitmel peol nähtud lustimas ja naistega tutvust sobitamas. Allika hinnangul käituvat ta nagu vallaline mees. Tuuli kinnitas aga, et nende vahel on kõik korras. Ta tänas sõbralikult, et muretsetakse, ning lõpetas viisakalt kõne. 

Oktoobris nähti Arbot salapärase blondiini seltsis kodu-, aia- ja remondikaupade poes Depo. Küsimusele, kas vihjetel, et Tuuli ja Arbo on lahku läinud, on tõepõhi all, vastab Tuuli novembri lõpus telefonis sõbralikult ja viisakalt: „Ei oska kommenteerida.“ Kuuldes, et sarnaseid vihjeid on Õhtulehe toimetusse laekunud rohkemgi, ütleb ta: „Ma olen selle teemaga juba kevadel päris palju tegelnud.“ Seejärel lõpetab telenägu infot kinnitamata või ümber lükkamata kõne. Arbo ei vasta kõnedele ega sõnumitele. Mõni aeg tagasi nähakse Arbot Telliskivis pidutsemas, käevangus temast 25 aastat noorem modell Mona Brit Luur (24).

DETSEMBER

Erik Orgu ja Desiree Mumm

- Septembris kinnitas toitumisnõustaja Erik Orgu Õhtulehele, et on leidnud enda kõrvale kallima, 16 aastat noorema lauljatari Desiree Mummi. Koos käidi seltskonnaüritustel ning poseeriti fotograafidele. Enne jõule tundub aga, et armastajate teed on lahku läinud, sest sotsiaalmeediast on kadunud ühised pildid. „Jah,“ kinnitab Desiree Õhtulehele, et suhe on läbi.

Desiree Mumm ja Erik Orgu Foto: Merilin Ulm