Inimesed

Maris Kõrvits hakkab Rauno Märksiga hommikusaadet juhtima: pakkumise üle mõtlesin piisavalt, et mitte uisapäisa teadmatusesse rutata (6)

Liisa Mugra, 10. detsember 2020 11:26
Maris Kõrvits ja Rauno MärksFoto: Pressimaterjal
Retro FM hommikuprogrammis võtab alates jaanuarist Rauno Märksi kõrval kaassaatejuhina koha sisse Maris Kõrvits.

Maris Kõrvits on pikaajalise raadiotöö kogemusega, varasemalt on tema häält kuulda saanud nii Power Hit Radios kui Raadio 2-s.

Samal teemal

Pakkumise üle mõtles Maris piisavalt kaua, et mitte uisapäisa teadmatusesse rutata. „Selle sisse mahtusid ka privaatkohtumised Rauno Märksiga. Ma soovisin veenduda, kas saateväliselt oleks mul ka temaga midagi rääkida. Jah, on,“ sõnab ta.

Maris räägib, et raadio on tema suur armastus ja selles on midagi maagilist „Seda, et sooviksin raadios töötada, teadsin juba 30 aastat tagasi. Seda teadsid ka kõik minu naabrid, sõbrad ja õpetajad. 20 aastat tagasi alustasingi,“ meenutab ta.

„Mulle meeldib hoida eraelus madalat profiili, tegeleda asjadega omaselt ja raadio annab selleks suurepärase pinnase. Muusika on olnud alati olulisel kohal ning kõik kokku on paeluv. Austa kuulajaid, ole nende sõber,“ ütleb Maris ja lisab, et raadio sütitab. „Ma ei tee midagi, mis mulle ei meeldi. Olen äärmiselt meelitatud, et selle pakkumise sain, see on tänases turgutav.“

Marise jaoks saab Retro FM-ist kolmas töökodu, varasemalt on ta juhtinud saateid Power Hit Radios ja Raadio 2-s. 

Rauno Märks: kui võtame MaRiS ja MäRkS, on eduvalem siia sisse kodeeritud!

Rauno Märks ütleb, et teda valdab väga hea tunne. „Maris on ju väga pika kogemusega raadiotöötaja, tõeline oma ala professionaal ja, mis kõige tähtsam, omab ka oma arvamust. Lisaks on tal heas mõttes süda ja hing raadiot täis! Proovin anda talle nii palju võimalust, kui saade lubab, seda kõike nautida. Kui saatejuht on rahul, on ka kuulaja rahul! Arvan, et uus saade on parem, kui mistahes vaktsiin koroona vastu,“ sõnab raadiohääl.

Rauno sõnul kasvab töökoormus muidugi poole suuremaks, sest kui praegu lülitab ta rääkimiseks sisse ainult oma mikrofoni, tuleb seda uuel aastal teha juba kahe mikrofoni puhul. „Positiivne on aga see, et saan tajuda konkreetselt jutust tekkivaid emotsioone, arutada erinevaid teemasid ja vaatenurki. Lisaks on Maris väga laia silmaringi ja kogemusega tubli suurpere ema. Olen siiani oma saated enamjaolt ikka ise välja mõelnud ja ellu viinud, aga nüüd on siin ka topeltkäik sees. Me leppisime kokku, et võtame hästi stressivabalt, siis on mõnus endal ja kuulajal. Laias laastus saade ei muutu vaid saab Marisega täiendust,“ räägib ta.

Retro FM hommikuprogramm on võrreldes teiste jaamadega muusikarohke, võib-olla jääb nüüd mõni laul lühemaks, aga suuri muutusi plaanis pole. „Ka melomaan Olav Osolin saab jätkuvalt sõna! Avatud on uksed kuulsustele ja huvitavatele persoonidele, jätkame elu ja rahateemadega, Maris hoolitseb keha- ja näohooldus rubriikide eest,“ selgitab Märks

Rauno on suur esoteerikafänn ja jägib täheoloogiat ehk, kuidas inimeste nimed omavahel kokku sobivad. „Kui võtame MaRiS ja MäRkS, on eduvalem siia sisse kodeeritud! Kõige rohkem ootan uuel aastal Marist õigeks ajaks endale seltsi,“ ütleb ta.

Samal teemal

07.09.2020
Nelja lapse ema Maris Kõrvits: vahel lükkan näo patja, nuuksatan kolm hingetõmmet ja olen tugev edasi
07.07.2020
NUNNU! Genka jagas pisipojast armsat pilti: nagu näha olen suuremaks kasvanud
28.04.2020
Maris Kõrvits: neljanda beebi ootus oli üllatuspomm
23.02.2020
ARMAS KLÕPS | Genka poeg tähistas esimest sünnipäeva