Inimesed

Ilmar Tomusk: Heljo Männil oli imeline võime rääkida asjadest lihtsalt ja arusaadavalt 

Ilmar Tomusk, lastekirjanik, 8. detsember 2020 18:27
Keeleinspektsiooni peadirektor ja lastekirjanik Ilmar TomuskFoto: Tiina Kõrtsini
Minu jaoks on Heljo Mänd kogu aeg olemas olnud. Kui ma 1964. aastal siia ilma sündisin, oli ta avaldanud juba mitu lasteraamatut. Kui hakkasin esimesi tähti õppima, ilmus trükist „Toomas Linnupoeg“. Kui läksin esimesse klassi, ilmus „Karu-aabits“, kui sain viiekümneaastaseks, nägid ilmavalgust „Mõmmi-Beebi memuaarid“.

Mul olid „Karu-aabitsa“ tulles juba tähed selged, kuid koos Mõmmi ja tema sõpradega on lugema õppinud lugematu hulk lapsi, nende hulgas ka minu lapsed. Ja mitte ainult lugema. Heljo Männil oli imeline võime rääkida lihtsatest asjadest lihtsalt ja lapsele arusaadavalt, ilma keerutamata ja ilma targutamata. Arvan, et viimati mainitu eristabki väga head lastekirjanikku lihtsalt heast lastekirjanikust.

Oma kaalult ja panuselt lastekirjanduses on Heljo Mänd võrreldav Astrid Lindgreniga. Ma usun, et neil on, mille üle aru pidada, nüüd on neil selleks aega terve igavik.

Samal teemal

08.12.2020
Heljo Mänd: „Minult on paljud küsinud, kas ma tõesti pean nii palju kirjutama. Vastus on, et jah, ma pean, ma ei saa teisiti.“
08.12.2020
Wimberg: Heljo Mänd oli tõeline sajandileedi
08.12.2020
Ilona Martson: olgu Heljo lend taevatähtede juurde helge ja kerge
07.12.2020
Suri lastekirjanik Heljo Mänd

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee