Raamat

GALERII | „Sipsiku“ laulud on nüüd raamatus. Helilooja Ewert Sundja: ma räägin filmimuusika kirjutamisest ja sellest, kuidas muusika pildi abimees on 

Toimetas Mondela Urbala, 3. detsember 2020 20:24
Laulud filmist „Sipsik“ pandi nootidena raamatusse ja fonogrammidena CD plaadile.Foto: Teet Malsroos
Ewert Sundja loodud muusika ja laulud filmist „Sipsik“ on jõudnud nootidena raamatusse ja fonogrammidena CD plaadile. Lisaks filmist tuntud lauludele tulevad esmakordselt esitlemisele Ewert Sundja ja Leelo Tungla loodud uued lastelaulud.

Ilmub täiesti uus kollektsioon Eesti lastelaule, mis ilmuvad koos nootide, fonogrammide ja helilooja kommentaaridega.

„Sipsik – filmi- ja lauluraamat“ on mänguliselt hariv teos filmi- ja muusikahuvilistele lastele. Raamat sisaldab rohkete illustratsioonidega ülevaadet animafilmi tegemisest ja sellele muusika loomisest, samuti kõikide filmis kõlanud laulude noote ja sõnu.

Raamatuga on kaasas CD plaat, kus on filmis kõlanud laulud ja muusika, uued laulud ning kõikide laulude fonogrammid kaasa laulmiseks. 

Helilooja Ewert Sundja

„Ma räägin sulle filmimuusika kirjutamisest ja sellest, kuidas muusika pildi abimees on. Olen siia raamatusse kogunud kõik filmis kõlanud laulude noodid koos akordimärkidega, et saaksid end kas klaveri, kitarri või ukulelega saata.“ Iga laulu juurde on helilooja kirjutanud ka väikse jutukese, kuidas muusika sündis või mida tähele panna.

Režissöör Meelis Arulepp 

„Mul oli suur rõõm olla üks „Sipsiku“ filmi režissööridest. „Sipsik“ on animafilm. Täispika animafilmi tegemine on aeganõudev ja keeruline töö ning seda aitab teha palju inimesi. Siin raamatus räägin sulle animafilmi tegemise tööetappidest. Neid kõiki on vaja, et üks tore lastefilm kokku panna!“