OLUKORRAST PILVEDE KOHAL: Visiiride ja maksidega lendamist peab Kristjan Jõekalda reisi kõige hullemaks osaks. (Vasakult: operaator Villem Tarvas, Kristjan Jõekalda, Teet Margna ja teine kaameramees Madis Reimund.)Foto: Villem Tarvas
Geidi Raud 2. detsember 2020 16:28
„Kõige õudsem oli lennureis sinna ja tagasi. See oli koroonatingimustes kohutav! Meie lennud kestsid kokku üle ööpäeva ja selle aja jooksul pidime kogu aeg kandma maski ja lennukis veel ka takkaotsa visiiri,“ kirjeldab Kristjan Jõekalda, kes istub pärast Tansaanias „Kahe kange“ reisiseikluse filmimist kodus karantiinis. 

„Kaks kanget“ võttemeeskond külastas novembris Aafrika idaosas asuvat ligi 56 miljoni elanikuga Tansaaniat ja selle eksootilist Sansibari saart. Kokku viibisid nad reisil üle kolme nädala. Kristjan ei salgagi, et ajas alguses Aafrikasse reisimise osas sarvi vastu. „Nagu ikka! Ma lubasin pühalikult iseendale ja teistele, eesotsas Teet Margnale, et ma ei tõsta iialgi oma jalga Mustale Mandrile. Kuigi jah, ma olen kunagi käinud Tuneesias ja Egiptuses nagu kõik teisedki eestlased, aga see pole päris Aafrika. Tõeline Aafrika algab pärast Sahara kõrbe,“ räägib telemees. 

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon