Inimesed

ÜKSILDASED JÕULUD: Elizabeth II ja Philip veedavad pühad kahekesi 

Toimetas Triin Tael, 2. detsember 2020 10:13
Elizabeth II ja prints Philip hiljutise 73. pulma-aastapäeva puhul avaldatud portreel.Foto: Vida Press
Kuninganna Elizabeth II ja Edinburghi hertsog murravad ammuse traditsiooni veeta jõulupühad Sandringhami lossis pere seltsis. 94aastane monarh ja tema 99aastane abikaasa jäävad Windsori lossi, kus nad on oktoobrist saadik koroonapandeemia eest varjul püsinud.

Daily Maili andmeil ei kasuta kuninglik paar ära leevendatud koroonareegleid, mille järgi tohib jõulupühi veeta väikeses „mullis“ mõne teise perega. See tähendab, et monarh ja tema mees veedavad jõulud ilma ühegi lapseta. Seda pole juhtunud 1949. aastast saadik, mil toonane printsess Elizabeth jättis oma aastase esikpoja Charlesi Ühendkuningriiki, et olla jõulude ajal abikaasa seltsis Maltal.

Troonipärija Charles ja tema abikaasa Camilla veedavad Daily Maili andmeil jõulud oma Highgrove’i residentsis, kuid kohtuvad ilmselt millalgi kuninga ja prints Philipiga Windsoris. Camilla soovib kindlasti ka oma pere seltsis olla. Inglismaal kehtestatud reeglite kohaselt võib kuni kuus eri leibkondadest pärit isikut kohtuda värskes õhus. Nii võivad kuninganna ja prints Philip kohtuda pereliikmetega Windsori lossi territooriumil jalutades või ka ratsutades – monarhi on vaatamata kõrgele vanusele tänavugi nähtud oma lemmikalaga tegelemas.

Samal teemal

01.12.2020
Buckinghami palee töötaja varastas suures koguses väärtuslikke esemeid
01.12.2020
Prints Harry leinab ootamatult surnud ristiema
01.12.2020
VIIS LAST JA 25 ÜHIST AASTAT: Diana pruutneitsi läheb viimaks mehele
30.11.2020
Briti kultuuriminister nõuab, et seriaal „Kroon“ kuulutataks väljamõeldiseks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee