Tele

Joonas Hellerma hakkab juhtima uut saatesarja 

Ohtuleht.ee, 30. november 2020 17:41
Foto: Kairit Leibold / ERR
Alates teisipäevast toob ETV2 ekraanile kuueosalise saatesarja „Plekktrummi raamatud“, mis avab inimeseks olemist ja ajatuid elulisi teemasid kirjanduse kaudu. 

„Plekktrummi raamatud“ on ETV2 vestlussaate „Plekktrumm“ saatesari raamatutest, lugemisest ja kultuurist. Kokku jõuab vaatajateni kuus kohtumist, kus avatakse elulisi teemasid koos Eesti säravaimate mõtlejatega. Iga saade keskendub ühele aktuaalsele teemale, mille aluseks on väärt teosed eesti kirjandusest, värsketest tõlkeraamatutest või esseistikast. Saatekülalistega vestleb Joonas Hellerma.

„Plekktrummi raamatute“ avasaate keskmes on piibel kui kirjanduse tüvitekst. Piibli tõlkimisest, lugemisest ja tsiteerimisest kõnelevad teoloog ja piiblitõlkija Toomas Paul, kirjanik Tõnu Õnnepalu ja jurist Heili Sepp.

Saatesarja teine peatükk arutleb armastuse ja suhete üle kirjanduse suurteostes. Goethe, Tammsaare ja teiste kirjanike abielukujutusest kõnelevad kirjandusloolane Liina Lukas, pereterapeut Katrin Saali Saul, tõlkija Triinu Tamm ja kirjanik Tõnu Õnnepalu.

ETV2 eetris jätkub esmaspäeviti ka Joonas Hellerma juhitud „Plekktrumm“.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee