Inimesed

VÄRSKE INFO: Darth Vaderi osatäitja viis hauda koroonaviirus 

Toimetas Triin Tael, 30. november 2020 15:31
David ProwseFoto: Vida Press
Nädalavahetusel saabus kurb uudis Darth Vaderi algse osatäitja, briti näitleja Dave Prowse’i surmast. Nüüd tunnistab „Tähesõdade“ legendi tütar: tema isale sai saatuslikuks koroonaviirus.

85aastane endine kulturist ja näitleja, kes andis „Tähesõdade“ algses triloogias Darth Vaderile kuju (hääle oli sisse lugenud ameeriklane James Earl Jones), oli tütre sõnul põdenud Alzheimeri tõbe. Kuid surmahoobi andis Prowse’ile Covid-19. „On hirmus, et koroonapiirangute tõttu ei saanud me isaga jumalaga jätta,“ ütles Rachel ajalehele The Sun.

Dave’il oli pikkust ligi kaks meetrit ning ta kehastas tihtipeale koletisi, kuid tütre sõnul oli isa leebe loomuga. „Ta võis küll hirmuäratav välja näha, kuid inimesena oli ta leebe, heasüdamlik ja helde mees. Ta oli hell hiiglane. Ja meie jaoks oli ta isa.“

Endise rammumehe näitlejakarjäär kestis pool sajandit, kuid ise oli ta siiski kõige uhkem Green Cross Code Mani rolli üle, millega ta edendas Ühendkuningriigis liiklusohutust. Sellega pälvis ta kuninganna Elizabeth II-lt Briti impeeriumi ordu liikme ordeni.

Samal teemal

30.11.2020
RABATUD REISIJA: Elroni arvates viirust Eestis polegi? Enamik sõitis maskita, sest teavitust praktiliselt polnud
29.11.2020
Suri Darth Vaderi osatäitja Dave Prowse
11.09.2017
Legendaarne Darth Vader taandub tervise tõttu avalikkuse eest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee