Inimesed

Veterannäitleja sõitis Stockholmi, nakatus koroonaga ja suri (8)

Toimetas Triin Tael, 29. november 2020 13:00
Sven Wollter 2018. aastal. Foto: VIDA PRESS
Armastatud rootsi näitleja Sven Woltter suri 10. novembril koroonaviiruse tõttu. Nüüd avaldab tema poeg kurva sündmuse tagamaid: kroonilist kopsuhaigust põdev isa oli pandeemia tõttu kevadest saadik maal redutatud, kuid saabunud siis Stockholmi, kus ta kohe nakatus.

Poeg Karl Sedalh rääkis Rootsi saates "Kulturnytt", et eakas isa oli põdenud kroonilist obstruktiivset kopsuhaigust. Kevadest saadik oli ta koos abikaasa Lisaga elanud peaaegu täielikult muust maailmast eristatuna maal. Kuid näitlemiskirg sai Wollterile saatuslikuks. 

"Isa sõitis Stockholmi seoses seriaali võtetega. See kõneleb tema armastusest oma ameti vastu," vahendab Iltalehti. Poeg oli manitsenud, et "Mäklarna" võtted võivad Svenile ohtlikuks kujuneda. "Aga teadsime, et ta teeb ise oma valikud ja nende võtete suhtes oli ta kõigutamatu."

1934. aastal sündinud Wollter näitles pika karjääri jooksul eri teatrites, filmides ja telesarjades ("Mees katusel," Tarkovski "Ohverdus", uurija Van Veetereni filmid), kuid oli ka tunnustatud kirjanik.

Samal teemal

04.06.2020
Koroonaviirus tappis 34aastase laulja
11.05.2020
Koroonaviirus tappis maailmakuulsa illusionisti Roy Horni
16.04.2020
Koroonaviirus tappis Rootsi menusaadete juhi
03.04.2020
Koroonaviirus tappis Itaalia kingakuninga Sergio Rossi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee