Inimesed

Sõbrad ja kolleegid meenutavad Pariisis surnud Martin Kala

Mälestades Martin Kala – mees, kes oskas õnnelikuks teha kõik, kes temaga samas ruumis viibisid 

Anu Saagim, 30. november 2020 22:30
Kadri Tikerpuu; Martin Kala; Toomas VolkmannFoto: Erakogu

26. novembri õhtul suri viimased 20 aastat Pariisis elanud poliitikavaatleja ja kolumnist Martin Kala (43). Sõbrad ja tuttavad meenutavad meest erakordselt soojade sõnadega.

Martin Kala üks lähedasemaid kamraade, tippfotograaf Toomas Volkmann meenutab:

"Kui üks oluline inimene kaob, siis koos temaga ka nii olulised maailmad minu jaoks. Läbi Martin Kala pilgu sai Pariis minu jaoks hoopis teise tähenduse.  Nägin ja näen seda linna ainult läbi Martini silmade. Mul on tulevikus väga raske Pariisi väisata oma armsale sõbrale mõtlemata. Ja need meie lõputud vestlused ja vaidlused filmide, kirjanduse ja disaini teemadel. Ta teadis kõike. Martin oli üliintelligentne ja palju lugenud. Ta kirjutas ka ise palju. Tema sulest on ilmunud väga köitvad raamatud, mida olen kordi lugenud. Näiteks nagu "Maailm nõudmiseni" ja "Euroopa maailma teljel". Milline uskumatult kirev kombo ühes inimeses koos!"

"Ja mis tegelased Martin kõik sajandivahetusel Eestisse tõi! Aastal 2000-2001 töötas Martin klubis Hollywood promootorina ja ülipopulaarse üritustesarja “Café De La Soul” korraldajana. Tänu tema suurepärasele organiseerimisoskusele väisasid klubi maailmakuulsad soul`i diivad ja DJ´d. Olin nendest kuulnud või näinud vaid klantsajakirjade veergudel. Ja äkki olid nad Tallinnas! Martin oli tänu oma kontserdite korraldamise oskusele omamoodi epohhi looja - luksuse maaletooja klubimaastikul." 

Martin Kala peohoos (Erakogu)

 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.11.2020
Suri kolumnist ja poliitikavaatleja Martin Kala
24.10.2001
Soul´i diiva Kathy Brown veetis Tallinnas sisuka nädalavahetuse
15.03.2001
Toomas Volkmann: "Mulle lihtsalt meeldivad võimsad mustad naishääled!"
22.02.2000
Katrin Kuldma ja Aigi Vahing baaridaamide rollis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee