Tele

„OP“ JÄTKUB! Koroonaviiruse seljatanud Margus Tabor ja Margit Kilumets on taas ekraanil (3)

Ohtuleht.ee | Eesti Ekspress, 25. november 2020 14:33
„OP“: Margit Kilumets ja Margus Tabor.Foto: Kairit Leibold / ERR (facebook.com/etvop)
Eelmisel nädalal jäi ootamatult ära ETV kultuurisaade „OP“. Nimelt osutus saatejuht Margus Tabor koroonapositiivseks ja meeskond jäi kokkupuute tõttu karantiini. Hiljem selgus, et ka kaassaatejuht Margit Kilumets on „proua positiivne“.

„Vastab tõele, et meeskond on koroonaviirusega kokkupuute tõttu karantiinis, kuid tiim on hea tervise juures ning naaseb ekraanile esimesel võimalusel,“ kinnitas ERRi elamussaadete toimetuse juht Karmel Killandi Õhtulehele kuuldust, et saade läheb kurja viiruse tõttu pausile. „OPi“ asemel nägi ETVs neljapäeval Margit Kilumetsa tehtud portreesaadet Olav Ehalast.

Samal teemal

Nüüd jätkub „OP“ aga tavapäraselt ja saatejuhid on pärast viiruse seljatamist ning karantiini taas ekraanil. „Möödunud nädalal olime tõesti ehmatava fakti ees, kui tuli isoleerida meeskond. Nüüd oleme loomulikult rõõmsad, et nad kõik jälle terved ja tagasi on. Kui uskuda teadlaste väidet, et koroona kaks korda järjest ei ründa, on nüüd üks meeskond loodetavasti pikalt rivis,“ sõnab Killandi.

„ETV prime time saadete asendamine on väga keeruline, sest vaatajad ei soovi näha arhiivi, pigem ikka paiku ja sündmusi, kuhu praegu koroona tõttu ei pääse, seega oleme neile ainus vahendaja. Nii käis Margus Tabor juba eile terve päeva võtetel Paidest Linnateatrini välja. Teeme lugusid ette, et oleksime erinevate keeruliste olukordade eest paremini kaitstud ja vaatajatel võimalus televiisorist uusi süžeesid vaadata,“ lisab Killandi.

Korraga nakatusid mõlemad saatejuhid

Koroonaviiruse läbi põdenud Margus ütles teisipäeva õhtul „Ringvaates“, et esimene diagnoos oli hoopis negatiivne. „Trallitasin veel ringi, tegin saateid ja kohtusin inimestega. Läksin etenduse kordusproovi ja siis andsin ikkagi positiivse koroonaproovi,“ tõdes ta.

„Hea, et mind üles nopiti. Mina ei oleks elu sees läinud seda proovi veel andma, sest mul sümptomeid praktiliselt ei olnud. Kergelt lõi enne proovi andmist nina kinni, aga muidu polnud mitte ühtegi sümptomit,“ sõnas näitleja.

Margus rääkis, et selle laine ajal ta viirusega enam nakatuda ei tohiks ja usub, et tal on tekkinud antikehad. „Nii, nagu ma professor Irja Lutsari jutust aru sain, koroonasse ma enam jääda ei saa. Neil, kel oli haigestumine kevadel, võib see uuesti juhtuda. Samas ta ju rahustas, et praeguses laines nakatunud ei tohiks enam viirust saada ega levitada.“

„Nina oli algul kinni ja see oli kõik. Kuigi tean kolleege, kes olid ikka tõsiselt haiged – peavalu, kondid valusad, kõht lahti, köha, nohu...“ lisas Margus intervjuus Eesti Ekspressile. „Linnateater tahtis uuesti mängima hakata, tegime kordustestid, siis ma sain punase mummu. Algul oli paanika, et kellega ma kõik olen kokku puutunud. Margit Kilumets saatis sõnumi, et on „proua positiivne“,“ avaldas ta, et ka kaassaatejuht oli koroonapositiivne. Margit ise sel teemal pikemalt rääkida ei soovi ja keeldub viisakalt intervjuust.

Samal teemal

16.11.2020
„Tulevad kuskilt kolhoosist ja tahavad valda juhtida!“ | Valga ärimees ja poliitik Allain Karuse vabandas enda kõnepruugi pärast
24.10.2020
Koroonaviiruse läbi põdenud Margus Tabor: ma ei oleks elu sees läinud kordusproovi andma, sest sümptomeid praktiliselt polnud
24.10.2020
Maskisaate produtsent Kaupo Karelson: teadsin juba väiksena, et minust saab teadlane!
24.10.2020
MIS SAAB EDASI? Koroonakriisis tööta jäänud ettevõtja: „Suur osa meist on ilma töö ja igasuguse abita!“