Tele

TV3 uus ilmatüdruk Karmen: põhiline on ilus naeratus 

Mondela Urbala, 18. november 2020 12:48
Karmen KarusFoto: TV3
„Seitsmesed uudised” valisid välja kolm uut ilmateadustajat. Neist noorim on 20aastane näitleja Karmen Karus, kes ütleb, et kaamerate ees seismine pole tema jaoks midagi uut.

„Mu kõige suurem roll oli seriaalis Pind. Lisaks olen näidelnud ETV sarjas ENSV”," kirjeldab neiu. Sellele vaatamata on tal ilmatüdruku ametisse astumise ees pisike hirm. „Seal on see hoopis teistmoodi, kui näideldes. Ma pean otse kaamerasse vaatama ja rääkima oma juttu. See töö nõuab nii süvenemist kui ka head huumorisoont,” hindab Karmen.

„Suurim ootus on see, et saaksin areneda ja (lasta end – toim.) kaamera ees täielikult vabaks. Selle nimel ma praegu töötangi,” räägib neiu ja lisab, et iga päevaga on tunne järjest paremaks läinud. 

Naerata nüüd jälle sa!

Samal teemal

Karmeni sõnul peab inimene kaamera ees olema alati natuke üle võlli, et asi teleekraanilt efektiivsem välja paistaks. „Tagasiside on üldiselt olnud hea. Minu puhul on oluline, et jälgiksin oma käsi ja ei tõmbleks nendega liiga palju, aga samas ei hoiaks neid ka krampis. Põhiline on naeratus. Mulle öeldi, et veidikene veel rohkem naeratust ja siis näeb väga ilus välja.”

Ilmatüdrukuks soovitasid tütarlapsel kandideerida tema lähedased. „Nende jaoks ei olnud üllatus, kui ma selle koha sain – kõik olid väga toetavad."

Valituks osutudes hakkas tulevane ilmatüdruk huvi tundma ka oma eelkäijate teleesinemise oskuste ja kehakeele vastu. "Jälgisin, kuidas nad rääkisid ja keha hoidsid või kui säravad nad on olnud.” Karmeni sõnul soovitas telekanal ilmateadustajatel ka välismaa uudiseid jälgima hakata. „Ameerikas on ilmateade väga suur asi ja sellele pannakse tohutult rõhku.”

Konkurents oli kõva

Ilmateadustaja ametikohale kandideeris paarsada inimest, kellest teise vooru pääses vaid kümmekond. „Teiseks vooruks oli kõigil vaja ette valmistada enda koostatud ilmateade. Mina rääkisin eelolevast ööst, hommikust, päevast ja kolmest järgnevast päevast – täpselt nii nagu on meil praegu ka kogu süsteem üles ehitatud," avab Karmen oma strateegiat.

Kandidaate intervjueerisid ka mitmed TV3 ajakirjanikud ja katsed nägid Karmeni sõnul välja nagu oleksid nad juba proovipäeval. 

Karmen õpib BFM-is integreeritud kunsti, muusikat ja multimeediat. „Osaliselt tänu sellele erielale tekkis mul ka soov kandideerida, sest see on seotud meediga.” Lisaks on ta suviti Tallinna malevas rühmajuht ja tantsib rahvatantsu, kuid sellega pealinna neiu huvid ei piiirdu. "Karantiini ajal hakkasin iseseivalt õppima karmoškat, mis on selline väike lõõtspill," lisab ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee