Prints HarryFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Triin Tael 16. november 2020 09:58
Briti staaride tantsuvõistluse „Strictly Come Dancing“ telepublik sai laupäeval üllatuse osaliseks – saates lõi kaasa prints Harry.

Troonipärija prints Charlesi noorem poeg ei liuelnud siiski parketil, vaid saatis videotervituse oma heale sõbrale, tantsusaates võistlevale sõjaväelasele J. J. Chalmersile.

Sussexi hertsog helistas semule keset tantsutreeningut profipartner Amy Dowdeniga. People.com märgib, et tegu oli Harry esimese avaliku ülesastumisega Ühendkuningriigis pärast seda, kui ta koos abikaasa Meghaniga märtsis kuningliku pere aktiivist taandus.

Šotimaalt pärit Chalmers sai 2011. aastal Afganistanis tõsiselt vigastada: plahvatused räsisid ta nägu ja õlgu ning ta jäi ilma mitmest sõrmest. Pärast paranemist alustas noor merejalaväelane uut karjääri kõnepidajana ja teleesinejana. „J. J. oli meie esimesel kohtumisel nagu iseenese hale vari. Aga ta on läbinud kõik raskused, et jälle endaks saada. See on tema jaoks olnud vapustav teekond,“ ütles ka ise Afganistanis teeninud prints saates. 

Chalmers omalt poolt väitis, et kui Harry poleks hakanud korraldama vigastatud sõjaveteranide mänge Invictus Games, poleks teda, J. J-d, praegu tantsusaates. Harryga 2014. aastal triatlonil tutvunud Chalmers võitis hiljem Invictusel rattasõidus kuldmedali. Meeste lähedastest suhetest kõneleb seegi, et Harry kutsus sõbra oma pulma.