UUS SUUR ROLL: „Minu loominguline elu on olnud väga kirev,“ ütleb Tatjana Järvi, et ei näe oma elus ainult kaotusi. „Mitte kõigile ei ole antud nii huvitavaid osi ja võimalust tantsida, näidelda, filmis kaasa teha, laulda ja ka ise luua.“ Praegu on Tatjana suurim roll olla vanaema. „Poisile väga meeldib mamma juures olla!“ ütleb Tatjana tütar Ellen poja Harold Eriku kohta.Foto: Tiina Kõrtsini
Katrin Helend-Aaviku 13. november 2020 22:30
„Loomulikult on see omamoodi traagiline, kui aplaus ühel päeval lõpeb. Aga iga asi saab ükskord läbi. Ma ei ela illusioonis. Laval tantsimisest jään aga vist elu lõpuni puudust tundma. Näen vahel isegi unenägudes, kuidas ma üritan hüpata, aga ei saa jalgu maast lahti. Või on vaja teha pööret, aga ma ei saa – ei pöörle,“ räägib baleriin ja koreograaf Tatjana Järvi. Just tema töö, tantsimine, on aidanud tal üle elada kallite inimeste kaotuse.  

Kadriorus Katharinenthali kohviku õuetoolide seljatugedel istuvad reas varblasejütsid ja sööstavad julgelt lauale, kui sööjad mõne palakese hetkekski taldrikule panevad. „Küll nad on toredad!“ hüüatab Tatjana vaimustunult ja jälgib enda eest laualt õhku tõusvaid sulelisi lapseliku õhinaga. Ta suhtub imetluse ja huviga igasse elusolendisse, olgu see siis kahe- või neljajalgne. Tatjana on pannud hea sõna jõu proovile ja püüdnud suhelda isegi ootamatult õues kohatud rotiga.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • 7 digiväljaande lugemisõiguse
  • Üle 1300 tellijale mõeldud artikli kuus
  • Jagada tellimust 4 sõbraga
  • Võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99