Üritused

„EESTI LAUL“ | ÕL VIDEO | Koit Toome võistleb kahe looga: autorina osalemine on minu jaoks uus kogemus 

Katharina Toomemets | Video: Teet Malrsoos, Robin Roots, 13. november 2020 16:39
„Ma ütlesin, et see on minu viimane Eurovision ja las nüüd proovivad nooremad.“ Nii teatas Koit Toome 2017. aasta maikuus Kiievis Eesti ajakirjanikele, kui nad Laura Põldverega palaga „Verona“ Eurovisioni finaalist välja jäid. Nüüd on Koit aga „Eesti laulu“ võistlustules lausa kahe looga! „Tol ajal oli selline emotsioon, aga praegu on nii palju aega mööda läinud,“ ütleb Koit nüüd.

Koit astub „Eesti laulu“ poolfinaalis lavale palaga „We Could Have been Beautiful“ ning tema sulest on tulnud ka koosluse Suured tüdrukud ehk Kaire Vilgatsi ja Dagmar Oja võistluslugu „Heaven's Not That Far Tonight“. Koit ei taha veel ette rutata ega hakata rääkima Eurovisionile minekust, sest esialgu tuleb ju „Eesti laulul“ võistelda. „Olen päris palju aastaid pildilt eemal olnud, „Verona“ oligi viimane asi, mis ma tegin. Otsisin seda esimest laulu, millega üle nelja aasta jälle avalikkuse ette tulla,“ räägib Koit.

Suurte tüdrukute laul on Koidu sõnul peolugu. „See on positiivse noodiga hoogne ja kaasahaarav lugu. Minu oma on aga power-ballaad,“ paljastab Koit. „Kui ma näosaates Bocellit laulsin, küsisid inimesed, et miks ma ei tee sellist muusikat, kus saab kõrgeid pikki noote laulda. See lugu on neile kõigile – siin on kõik kõrged noodid olemas,“ räägib ta.

Vaata videost, kuidas Suurte tüdrukute lugu sündis ning mida Koit Õhtulehele veel rääkis. 

Samal teemal

13.11.2020
„EESTI LAUL“ | ÕL VIDEO | Uku Suviste: uus võistluslugu on värskem, kaasaegsem ja müstilisem
12.11.2020
IVO LINNA TÕMMATI HANEKS: Karmel Killandi kutsus mind aastalõpuintervjuule, mida ei toimunudki!
12.11.2020
KES NÜÜD TAUSTA LAULAB? Dagmar Oja ja Kaire Vilgats säravad seekord „Eesti laulu“ rambivalguses!
12.11.2020
Tanja „Eesti laulu“ poolfinaali pääsemisest: poeg hõikas kohe rõõmsalt „mama“