Müstika

Sügis on esivanematega suhtlemise ja neile austuse väljendamise aeg

„PUUDUTA MIND“ | Šamaan Tõnu Talimaa: sügist ei peaks võtma kui pimedat, porist ja piinarikast aega  (1)

Anu Saagim, 12. november 2020 13:44
Šamaan Tõnu TalimaaFoto: Kalev Lilleorg

„Kõik aastaajad on imelised. Sügist ei peaks võtma kui pimedat ja porist aega. Iga aastaaja ja eluvoolu sisemine omadus on olla omamoodi ja teistsugune kui eelnev tsükkel,” arvab šamanismi väärtuste järgi elav Tõnu Talimaa. Šamanism aga tähendab ju looduses toimuvate eluprotsessidega sünkroonis elamist. Nii nagu me suhtume väljaspool olevatesse protsessidesse, nii suhtestume ka enda sees voolavasse eluvoolu.

Tõnu jaoks on sügisel erinevad mõõtmed. On vormiline ilu. Loodus on justkui pingutanud, on elanud enda elu täiel rinnal ja sügisel on siis kõige ilusamad pidurüüd selga võetud enne, kui minnakse puhkusele – sügisevärvide ilu.

Kui praegust aega kirjeldada, siis võimenduv sissepoole suunatud aktiivsus soodustab igasugust väliste protsesside kokkuvõtmist ja lõpetamist. „Sissepoole vaatamise aktiivsus võimendub ja muutub ajas järjest intensiivsemaks,” lausub Tõnu. Looduses käimine ja ruumis toimuva hetke olemuslikkuse – praegusel sügisesel ajal siis kohalolu, selguse, konkreetsuse, vaibumise, rahunemise – kogemine on Tõnu elus hästi oluline ja vajalik. See aitab tal enda sees sünkroniseeruda praegu looduses olevate omaduste ja mõõtmetega.

Tõnu Talimaaga Arhailiste Traditsioonide Keskuses (Martin Ahven)
Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.10.2020
„PUUDUTA MIND“ 159. SAADE | Nõid Ruth Pukman räägib jubeda loo surnud vanaemast, kes juhtis naise peidetud vihjeni peeglis
07.10.2020
„PUUDUTA MIND“ 158. SAADE | Eesti üks tuntuimaid astrolooge Villu Põldma ennustab: amatsoonide aeg on tulekul!
07.10.2020
„PUUDUTA MIND“ | Tervendaja ja vaimne giid Asse Sauga: jooga pole enam tabu ja tantra pelgalt seks
26.02.2020
„PUUDUTA MIND“ 125. SAADE | Šamaan Tõnu Talimaa õpetab terve ja terviklik olemist lihtsate meetoditega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee