Tele

Jüri Pihel: telesaatejuhiks saamine peaks olema raske ja keeruline 

Toimetas Mondela Urbala, 9. november 2020 16:41
Jüri PihelFoto: Erki Pärnku
Postimees Grupi telekanaleid koondava äriühingu osanikuks saanud Jüri Piheli sõnul on viimase aja intriigid seoses „Suhtevimkade” ja „Appi tuleb, Hensugusta” saadetega pigem positiivsed. „See hoiab meid meelelahutusajakirjanduse tähelepanu keskpunktis ja selle üle tuleb meil ainult õnnelik olla. Minu meelest oli see üks väga õnnestunud maha võtmine,” räägib ta saates „Vikerhommik” . 

Piheli uue ameti teekonna algus on olnud üpris konarlik. Lisaks saadete eemaldamisele koondas ta Kanal 2 programmijuhi Kaspar Kaljase. „Neid kahte asja tuleb eraldi vaadata. See, et paar saadet, mis on ilmselgelt toored, ei peaks eetrisse jõudma, on iseenesestmõistetav. Telekanaleid koondaval äriühingul tuleb täiesti uus struktuur, Kaspar Kaljase ametikoht kadus sellega seoses ära,” lisab Pihel. 

Samal teemal

Pihel ei usu, et saatejuht saab olla igaüks, sest see on amet mida peab õppima. „Mina ei usu sellesse, et lihtsalt üks armas, väga hea ja tore inimene võtab kätte ja on nüüd saatejuht. Kui ta on internetis populaarne, siis ta on populaarne intrnetis ja televisioon on minu meelest üks asjadest, kus ei tohiks teha kvaliteedile allahindlust. Eriti mõeldes sellele, kui paljude inimesteni korraga televisioon jõuab.”

„Ma arvan, et telesaatejuhiks saamine peaks olema raske ja keeruline tee. See ei tohikski nii olla, et lihtsalt astun ekraanile ja olengi hea. Harjutamist, kooli ja praktikat on samm-sammult kindlasti vaja teha. Kvaliteedikriteeriumid peaksid olema väga kõrged televisioonis.” Pihel on aastaid ise õpetanud Balti filmi-ja meediakoolis. 

Mehe sõnul on meil väga häid ja professionaalseid saatejuhte palju. Ta toob välja Marko Reikopi ja Anu Välba. „Minu jaoks on nad siiani veel noored saatejuhid. Nad endiselt arenevad, kasvavad ja on tõeliselt fantastilised. Ilma igasuguse möönduseta, aga nad on ka väga palju harjutanud.”

„Teine liik saatejuhte on Kanal 2 „Õhtu!”, kus on kolm suurepärast saatejuhti, kes kõik on kasvanud väga kiiresti, aga nad on ka harjutanud kõvasti ja see ei ole nende esimene töö. Neid on tore olnud vaadata.”

Viimaseks tõstab ta esile „Aktuaalse Kaamera” ning poliitiliste saadete seltskonna. „Minu meelest on võrratu, et nendel on selge kindel ja arusaam asjadest ning nad ei häbene seda öelda.”

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee