Saund

„Eesti laul 2021" konkursile esitati 156 laulu: seekord on valik väga mitmekülgne nii stiililiselt kui ka esitajate poolest 

Toimetas Liisa Mugra, 6. november 2020 19:35
"Eesti laul 2020" võitja Uku Suviste ja peaprodutsent Tomi Rahula Foto: Martin Ahven
"Eesti laul 2021" konkursile lugude esitamine lõppes täna keskpäeval. Kokku saabus võistlusele 156 laulu, mida nüüd asub hindama muusikaekspertidest koosnev žürii.

“Seekordne "Eesti laulu" konkurss on põnevalt kirju,” jagab esmamuljeid peaprodutsent Tomi Rahula, kelle sõnul on laulude valik väga mitmekülgne nii stiililiselt kui ka esitajate poolest. Rahula sõnul on esindatud nii pop- kui ka rock-muusika ning lugude esitajad pärit lausa erinevatest maailmajagudest. “Osalejate seas on artiste, keda Eesti Laulul saatnud varem suur edu, aga on ka neid, kes laiemale publikule veel täiesti tundmatud,” lisab ta.

Samal teemal

Kokku esitati konkursile 156 lugu, neist 63 on eestikeelsed ja 93 võõrkeelsed. Rahula märgib, et kuigi võõrkeelsete lugude seas on enim ingliskeelseid, kuuleb lauludes näiteks ka vene, hispaania ja prantsuse keelt. “Valik on igas mõttes lai ja žüriile kindlasti üllatusi pakkuv.”

"Eesti laulu" poolfinalistid otsustab muusikaekspertidest koosnev žürii, kes hindavad laule nende esitajaid ja autoreid teadmata. Poolfinaalidesse pääseb 24 lugu, neist üks koht on reserveeritud "Eesti laul 2020" võitjatele.

"Eesti laulu" poolfinalistid avalikustatakse 11. ja 12. novembril “Ringvaate” saates. Esmakordselt kuuleb lugusid detsembri alguses "Eesti laulu" erisaates “Eesti Laul 2021. Start”.

"Eesti laul 2021" poolfinaalid toimuvad 18. ja 20. veebruaril, konkursi võitja selgub finaalis 6. märtsil 2021. aastal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee