Margus VaherFoto: Teet Malsroos
Toimetas Mondela Urbala 5. november 2020 20:01
Kanal 2 uus saade „Suhtevimkad“ eemaldati eetrist sama kiiresti, nagu see sinna jõudis. Jüri Piheli sõnul oli see kollektiivne otsus ja ta lisas, et saade tuleb eetrisse uuel ajal.

„See põhjus ei ole jälle mitte selles, et sellist saadet ei võiks teha. Lihtsalt ta ei olnud, nagu vanasti öeldi, eetriküps. Täitsa jumala toores, poolikult tehtud saade. Me ei arva, et vaataja väärib sellist poolikult tehtud asja,” sõnab Pihel.

Loe Õhtulehe artiklit pikemalt SIIT.

Margus Vaheri avalik vastus Piheli kriitikale:

„Igat juhti, kelle alluvad, kolleegid või koostööpartnerid saavad kinga saamisest või kriitikast teada meedia vahendusel, mitte silmast silma, võib pidada ebaprofessionaalseks juhiks. Meie Triin Lellepiga saime eetrist kõrvaldamisest teada ajakirjaniku käest.

Tänapäevase tippjuhi annete arsenali võiks autoritaarse otsustusvõime asemel kuuluda näiteks muudatuste oskuslik kommunikeerimine. Meie saate „killis” ära Jüri Pihel isiklikult, mitte toimkond. Me saate vaadatavus oli väga hea - samaväärne „Õhtu“ ja „Reporter“ saadetega.

Kaspar Kaljas ehk tänaseks koondatud Kanal 2 programmijuht ning toimkond hindas minu ja Triin Lellepi suvel valmis tehtud “Suhtevimkade” seitse episoodi igati heaks - kiideti ägeda, värske ja julge sisu eest. Saade on tempokas, meie operaator ja monteerija Raivo Teeäär on oma ala tipp ja saadet on avalikult kiitnud Brigitte Susanne Hunt, Urmas Eero Liiv ja positiivselt arvustanud kriitik Katrin Pauts.

Soovin Kanal 2-le helget tulevikku, sest vähemalt esmapilgul tundub, et meelelahutusliku kulgemise asemel on uus juht otsustanud päid raiudes kanali kasumisse viia.“