Tele

VIDEO | „Pealtnägija“: Haigekassa vaatab süsteemsetele pettustele läbi sõrmede 

Ohtuleht.ee, 4. november 2020 21:36
HaigekassaFoto: Robin Roots
Haigekassa on korduvalt langenud oma lepingupartnerite süsteemsete arvepettuste võrku, ent karistused eksimuste eest on olnud minimaalsed. Sisuliselt vaadatakse pettustele läbi sõrmede, järeldas järjekordset skeemi harutanud "Pealtnägija".

Kolm aastat tagasi tegi "Pealtnägija" sarja lugusid, kuidas mitu lugupeetud meditsiinifirmat esitasid haigekassale teadlikult valearveid. Neist ilmselt kõige üllatavam avastus oli, et väidetavate petturite hulgas oli oma valdkonnas väga prestiižne Niine nahakliinik.

"See oli topeltarve. Me ei saa seda eitada, et see oli topeltarve, meil oli alust see raha tagasi küsida ja haigekassa küsis selle raha tagasi," kinnitaB saates haigekassa juhatuse liige Maivi Parv.

Haigekassa algatas toona Niine kliiniku juhtumis erikontrolli, prokuratuur kriminaalasja ja riigikontroll valdkonna laiema auditi, et kuidas haigekassa üldse pettusi ennetab ja käsitleb.

Esimesena, augustis 2017 valmis haigekassa kontrolli kokkuvõte, mis tuvastas ulatusliku segaduse – näiteks ei klappinud sisse kantud visiidi kuupäevad või märgiti raviarvele teenuseid, mida tegelikult patsiendile ei osutatud. 80 inimest polnud paberite järgi sel hetkel üldse sündinudki, kui nad kirjade järgi visiidil käisid.

"Seal oli näiteks inimene, kes justkui oli saanud dermatoskoopiat aastal 2014. Samas oli tema sünnikuupäev 2016," tunnistas Parv, et patsient sündis väidetavast visiidist kaks aastat hiljem.

Samal teemal

17.04.2017
"Pealtnägija": Niine nahakliinik küsis tasuliste visiitide eest raha ka haigekassalt