Inimesed

Kertu Jukkum jõudis 800kilomeetrise palverännaku lõpp-punkti: sain just hingedepäeval siin vanaema mälestuseks küünla süüdata 

Toimetas Mondela Urbala, 2. november 2020 14:41
Kertu JukkumFoto: Stanislav Moshkov
Vanaema kaotusest põhjustatud kurbuse ja leinaga toime tulekuks, alustas Kertu Jukkum 6. oktoobril Hispaanias 800kilomeetrist palverännakut. Tänaseks on naine jõudnud rännaku sihtpunkti Santiago de Compostelasse. 

„Olen tänulik, et just täna, hingedepäeval, olen Santiago de Compostela linnas. Süütasin täna hommikul siin katedraalis küünla oma vanaemale, kes viis kuud tagasi siit ilmast lahkus. Tal oli suur roll minu suunamisel, inspiratsioonil ja julguses elada," kirjutab naine Instagramis. 

Samal teemal

„28 päeva tagasi olin ma end kaotanud. Ma ei tundnud iseennast ära,” märgib ta. Kertu sõnul ei ole ta kunagi olnud antidepressantide usku, mistõttu otsustas ta hoopiski asjad pakkida ja palverännakule suunduda. Seda ilma taustateadmisteta.

„Mul polnud aimugi, kust algab palverännutee, ega teadnud, kui pikk on teekond. Istusin bussi, millel kirjas: San Sebastian. Sealt algas teekond iseendani. Seda, et Santiago de Compostelani on 800 kilomeetrit, sain teada alles mõni päev hiljem. Lootsin, et on vähem,” kirjutab Jukkum

Ta lisab, et kaasteelasi oli vähe ja need, kes temaga üheskoos sel pikal teekonnal sammusid, olid sama ogarad, kui ta ise. „Teekonna raskeima Primitivo raja tegin läbi uhkes üksinduses, ega kohanud päevi mitte ühtki hingelist.”

Kertu ööbis nunna -ja mungakloostrites, raudteejaamas ja isegi preestri kodus. „Iga päevaga tundsin ma end aina tänulikuma ja rõõmsamana. Iseendana. Öeldakse, et Camino annab seda, mida vajad. Täna olen selles veendunud.”

Kertul oli 800kilomeetrisel rännakul seljas ka 16kilone kott ning kogu retk oli tema jaoks eneseületus. Naise sõnul on ta nüüdseks veendunud, et suudab pikki päevi mägiteedel kulgeda. Kertu lubab varsti teekonnast iseendani ka raamatu kirjutada. „Julgeid mõtteid ja tegusid teile kõigile, kes olete sel teekonnal kaasas olnud ja omakorda motiveerinud,” lisab ta.

Samal teemal

21.09.2020
FOTOD | Kertu Jukkum läks 800kilomeetrisele palverännakule: põhjusteks lein ja maailma haaranud koroonaviirus
21.01.2020
VEEL ÜKS! Kertu Jukkum lahkub Postimees Grupist
20.10.2019
JÄRGMINE PEATUS | Kertu Jukkum unistuste reisist Ladina-Ameerikasse: olen valmis pigem loobuma ühest korterist või ilusast autost
25.03.2019
Kertu Jukkum paljastab, kuidas ta end kord liigpidutsemise pärast karistas