Johnny DeppFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Triin Tael 2. november 2020 12:44
„Kariibi mere piraatide“ staar Johnny Depp jäi täna kaotajaks kohtuvõitluses Briti kõmulehe The Sun vastu, mille veergudel oli teda naisepeksjaks tituleeritud.

Depp (57) nõudis laialt kajastatud kohtuvõitluses The Sunilt ja selle väljaandjalt News Group Newspapers (NGN) kompensatsiooni oma maine kahjustamise eest. Tabloid oli avaldanud artikli pealkirjaga: „Gone Potty: How can JK Rowling be ‘genuinely happy’ casting wife beater Johnny Depp in the new Fantastic Beasts film?“ („Kuidas saab JK Rowling olla siiralt õnnelik, et uude „Fantastiliste elukate“ filmi on võetud naisepeksja Johnny Depp?“).

A huge day.

Posted by The Sun on Esmaspäev, 2. november 2020

Depp väitis, et on läbi ja lõhki džentelmen, kes pole eales naise vastu kätt tõstnud. Kuid tema eksabikaasa Amber Heard käis Londoni kohtus tunnistusi andmas ja kinnitas, et superstaar oli temaga nende kooselu ajal tõepoolest korduvalt vägivaldne. Seetõttu otsustas kohus, et The Suni pealkiri oli õigustatud ning Deppi kahjutasunõue alusetu. Kohtunik tegi otsuse teatavaks täna hommikul. Tema sõnul kinnitas The Sun kohtuskäiguga, et artiklis kirjutatu on tõsi.

NGN avaldas kohtu otsuse peale avalduse: „The Sun on üle kahekümne aasta koduvägivalla ohvreid kaitsnud ja neile toetust avaldanud. Koduvägivalla ohvreid ei tohi vaigistada ning me täname kohtunikku tema hoolika otsuse eest ning Ambert Heardi julguse eest kohtu ees tunnistuste andmisel.“