Sean Connery 2010. aastal. Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Triin Tael 1. november 2020 10:00
Maailma kuulsaimaks šotlaseks tituleeritud Bondi-täht Sean Connery suri 90 aasta vanuses perest ümbritsetuna. Dementsuse tõttu oli ta juba mõnda aega elanud omas maailmas. Ometi oli tema surm pere jaoks šokk. "See kaalukas sündmus on alles nii värske, et see alles hakkab meile kohale jõudma," tõdes Connery poeg Jason BBC-le.

Seitsmes Bondi-filmis mänginud superstaar suri Bahama saarel, kus ta oli kodu, une pealt. Teda jäävad leinama abikaasa Micheline, poeg Jason esimesest abielust ning Micheline'i poeg Stephane. Noorpõlves telesarjas "Robin Hood" mänginud Jason (57) ütles, et isa oli juba mõnda aega haiglane olnud. "See on kurb päev kõigile, kes mu isa tundsid ja armastasid, ning kurb kaotus kõigile inimestele üle maailma, kes tema imelisest näitlejaandest osa said."

Lesk Marcheline avaldab, et Sean oli surres dementne. "See polnud tema jaoks mingi elu. Ta ei saanud end viimasel ajal väljendada. Vähemalt suri ta une pealt ja see oli nii rahulik. Olin temaga kogu aeg koos ja ta lihtsalt libises minema. Nii ta tahtiski," vahendab Daily Mail.

Jasoni abikaasa avaldas ühe viimase perefoto äia mullusest sünnipäevast, kus Conneryl on endiselt silmis tema kuulus naerusäde.

Pressiesindaja sõnul korraldatakse matusetseremoonia pereringis. "Sellele järgneb mälestusüritus, mida hakatakse planeerima, kui [koroona]viirus on lõppenud."

Bondi-produtsendid Michael G. Wilson ja Barbara Broccoli toonitavad, et Connery jääb alatiseks esimeseks James Bondiks. Agent 007 astus kinoajalukku filmis "Dr No" (1962) unustamatute sõnadega "Mu nimi on Bond ... James Bond". 

Praegune James Bond Daniel Craig toonitab, et Sir Seani jäädakse mäletama lisaks Bondi-rollile ka palju muu eest. "Ta andis näo tervele ajastule ja stiilile. Tema kujutatud vaimukust ja sarmi võib mõõta megavattides; ta aitas luua nüüdisaja kassatükid." Daniel avaldab kaastunnet Connery lähedastele. "Loodan, et kus ta ka poleks, on seal golfirada."