Foto: @chrissyteigen/Instagram
Ohtuleht.ee 28. oktoober 2020 12:42
USA staarmodell ja sotsiaalmeediastaar Chrissy Teigen avaldas pärast pisipojast ilmajäämist valusa pihtimuse, milles põhjendas surnud beebi fotode avaldamist. 

Teigen ja poptäht John Legend pidid saama teise poja, kuid Chrissy rasedust tumestas veritsemine ning ta määrati voodirežiimile. Kuid verejooks ägenes ning pärast arvukaid vereülekandeid selgus, et 20nädalane laps on vaatamata arstide jõupingutustele emaüsas surnud. Teigen jagas 30. septembril Instagramis südantrebestavaid mustvalgeid fotosid, kus ta nutab ja oma pisikest Jacki süles hoiab. 

Ligi 33 miljoni fänniga Instagrami kontol kiitsid paljud Teigenit oma traagika varjamatu kujutamise eest ja nimetasid teda kangelannaks, kuid leidus ka kriitikuid. Mõnigi pidas fotosarja sotsiaalmeediatähe järjekordseks enesenäitamiseks ja egotripiks, mõne arvates pole sellised fotod lihtsalt avalikkusele mõeldud.

Teigen kirjeldab veebiküljel Medium avaldatud kirjutises, mis tunded teda ja Johni valdasid, kui ta pidi minema surnud last sünnitama, kuid samal ajal kostsid kõrvalpalatitest rõõmuhõisked õnnelikult lõppenud sünnituste tähistamiseks. Chrissy palus, et tema ema ja John nende pere traagika fotodele jäädvustaksid. "Seletasin väga kõhklevale Johnile, et mul on seda vaja ja et ma teist korda enam paluda ei taha. Et ta lihtsalt peab seda tegema. Talle oli see vastik. Ma sain aru küll. Ta ei saanud sellest toona aru. Kuid ma teadsin, et tahan seda hetke igaveseks meelde jätta - nagu tahtsin meelde jätta, kuidas me altari ees suudlesime, kuidas tahtsin meelde jätta meie pisaraid pärast laste [Miles, 2, ja Luna, 4] sündi. Ja ma teadsin kindlalt, et pean seda lugu teistega jagama."

Kritiseerijatele ütleb Teigen: "Ma ei suuda sõnul väljendada, kuivõrd suva mul on, et teile need fotod ei meeldi. Kuivõrd suva mul on, et teie poleks niimoodi teinud." Chrissy sõnul on tema pildisari mõeldud ainult neile, kes seda vajavad. "Teiste arvamused ei lähe mulle korda."