Tanel TatterFoto: Rauno Vahtre
Toimetas Mondela Urbala 27. oktoober 2020 16:49
Filmitriloogia „Apteeker Melchior” produtsent Tanel Tatter tõdeb, et pandeemia tingimustes filmi teha on karm ja keeruline. „Olla situatsioonis, kus meil on jäänud 80 võttepäevast 21 teha, on väga hirmutav,” räägib ta R2 saates „Hommik!”

Pandeemia ajal on võtteplatsidel väga karmid reeglid, mis on täitmiseks kogu filmimeeskonnale. „Suvel me tegime mitut filmi korraga. Siis oli nii, et Apollo poisid (Apollo film productions liikmed – toim.) ei käinud vahepeal „ Apteeker Melchiori” platsil, kui nad puutusid kokku „Soo” võttel teiste inimestega,” räägib Tatter.

Produtsent nimetab koroonaviiruse levikut lausa katkuperioodiks ning tõdeb, et see paneb neid võtete ajal hinge kinni hoidma. „Me saime Riiast minema ja Läti pani kaks päeva hiljem uksed kinni” , räägib ta, et võttemeeskond pääses napilt karantiinist.

Mehe sõnul ei oska ta ettegi kujutada olukorda, et triloogia võtted jääks pooleli.  „Kui midagi peaks juhtuma ja me peaksime vanalinnast või kuskilt lahkuma ning kogu selle kunsti laiali saatma ja siis uuesti kokku tulema…," mõtiskleb ta, et selline olukord lööks jalad alt. Tatteri sõnul on nad küll mõelnud filmida kõik kolm linateost eraldi, kuid siiski kõike lineaarselt linti võetud pole. "Teatud asju peame ikkagi filmima nii, et segame kogu pudru kokku."

Tatter lisab, et praeguseks on „Apteeker Melchiori” filmimine sujunud suurte õnnetusteta. Küll hakkas ta oma kolleegide pärast muretsema, kui kuulis, et Priit Võigemast „O2” võtetel viga sai. „See on üks suuremaid hirme üldse. Kui ma seda uudist kuulsin, pidin isegi auto korraks seisma jätma. Ma hakkasin oma peas välja mõtlema, mis need stsenaariumid nende jaoks võisid olla,” meenutab ta. Ta hindab, et sellised õnnetused võivad nii suure eelarvega filmi selgroo aastaks murda. 

Tatter on pidanud minevikus tegema palju väiksema eelarvega filme, kui seda on „Apteeker Melchior” ja sealjuures on nõutud, et need näeks välja nagu raha linateose väntamiseks oleks olnud jalaga segada. „Need on produtsentidele tõsised füüsilised maratonid,” lausub ta. Tatteri sõnul on „Apteeker Melchioriga” hästi, sest film on korralikult rahastatud ja sellega tegeleb korraga mitu professionaalset tootjat.