Monika PalmFoto: erakogu
Anu Saagim 27. oktoober 2020 18:00
“Armastus on igal pool - õhus, päikeses, puudes, lilledes, taimedes, veekogudes, maas, inimestes, loomades,” räägib Tasakaalukeskuse hingamisterapeut Monika Palm. Ta jagab hingamisharjutust, kuidas hingata sisse armastust.

“Ma ei pea silmas kindlat inimest või looma või kohta, vaid armastust üldisemalt,” selgitab ta. “Minu teadlikkuse kohaselt on armastus kõige võimsam energia elus ja eksistentsis. Mõnikord me ei luba endal seda vastu võtta ja jagada.”

Mõnikord võivad kõige lihtsamad asjad osutuda ülimalt efektiivseks

“Olen töötanud aastaid hingamisteraapiaga. Hingamine näitab palju inimeses endas ja tema elus toimuvat. Nüüd kutsungi proovima, kuidas hingata välja armastust ja sisse armastust. Ja palun ka märgata, kas seda lihtsat
harjutust tehes on sul kerge või ilmnevad mingid takistused kas sisse- või väljahingamisel,” ütleb ta.

Harjutus:

Istu mugavas asendis, kas toolil või põrandal. Sirge seljaga, aga mitte pinges. Sa võid seda tegelikult teha igas asendis, kui soovid. Ka kõndides. Kui sa istud, siis soovi korral võid panna silmad kinni.

Vii tähelepanu hingamisele. Hinga sügavalt sisse ja välja seda harjutust tehes. Ei ole õiget ega valet. Lihtsalt märka, kuidas sa hingad ja mida sa tunnetad hingamise ajal.

Alusta seda harjutust väljahingamisega. Peale sissehingamist hinga teadlikult välja armastust.

Edasi hinga sisse armastust.

Hinga välja armastust.

Hinga sisse armastust.

Jätka seda harjutust 3-5 min. Märka, kas harjutuse lõpuks on hingata avaram ja kergem.