Tiina Talumees korraldas oma ateljees õdusa moeõhtuFoto: Kalev Lilleorg
Anu Saagim 17. oktoober 2020 10:31
"Selle aja hõng on täitsa iselaadi ja kõik nüüd on hoopis teistmoodi. Sellist pole enne olnud. Tunded on vastakad. Mõtted on laiali. Kes on tänase aja naine," küsib moelooja Tiina Talumees. "On ta kergelt planeeriv, õrnalt emotsioneeriv kaunishing, kelle vaade maailmale läbi ratsionaalsuse prisma peegeldab ikka õrnalt tagasi sügavaid südamesoovide murdunud kiiri."

Tiina Talumehe „Hetk“ on kollektsioon, mis kehastab paljuski antud hetke olusid ja aja vaimu olla vastutustundlik ning analüüsiv oma igapäevastes valikutes. Liigselt edvistamata räägib ta loo targast ostlejast, kes hindab materjali väärtust ja Eesti oma inimeste oskustööd. Naisest, kes unistab ilust, headusest ja harmooniast, uue kanga puudutuse elevusest ja pehmest kroogete mängust oma pihal.

„Selle sügise kollektsioon ei ole kergelt sündinud. Läbi tohutute analüüside ja kaalutluste, katsetuste ja avastuste on tulnud teha raskeid valikuid ja otsuseid,“ nendib Tiina Talumees. „Kõikide nende muudatuste keskel, on mul aga tõesti suur rõõm, et aina enam hindab naine täna just neid väärtusi, mille eest minu bränd alati seisnud on.“

Tiina Talumees korraldas oma ateljees õdusa moeõhtu Foto: Kalev Lilleorg

Liigsete dekoratsioonideta, siiski feminiinset joont rõhutava kollektsiooni materjalid on suures enamuses toodetud ja prinditud maalilise Como järve ääres.

Kollektsiooniks on Tiina disaininud viiekümnendatest inspireeritud kangamustrid, mis prinditud luksuslikule kehaembavale siidzakardile ja õhkõrnale villakreppshifoonile. Vill, kerge sädelusega viskoostrikotaaz ja igihaljas teksakangas ehitud hea rätsepatööga ning vormitud klassikalisteks ajas kestvateks kleitideks, püksteks ja mantliteks.

Tiina Talumees korraldas oma ateljees õdusa moeõhtu Foto: Kalev Lilleorg

Värvimäng toimub puudriroosa, beeži ja musta kontrastidega. Meeldejäävalt kohtuvad smaragdroheline, sinepikollane ja oberziinililla päikeseloojangu oranžiga. Rõivakomplekte täiustamas käsitsi valmistatud efektsed prossid ning kõige moodsamad prillid.

Nagu kõik eelnevad kollektsioonid on ka siin iga toode hingega tehtud, läbi mõeldud ning kannab käsitöö oskusi ja erilisi väärtusi. Need kleidid ja kostüümid ei oota erilist sündmust ega tähtpäeva. Need saab selga panna kohe täna ja nautida igapäeva hellitavas kvaliteedis. 

Tiina Talumees korraldas oma ateljees õdusa moeõhtu Foto: Kalev Lilleorg

Tiina Talumees on aeglase moe bränd naistele, mille eesmärk ei ole võita hinnalahinguid. Sellest olulisem on jätkusuutlikkus. "Hoolime keskkonnast ja  toetame pikaealist tarbimisviisi," kinnitab moelooja. "Uued  rõivad sünnivad  hoolikalt valides kasutatavaid kangaid, detaile ja analüüsides toote eesmärki. Soovime, et riided oleksid pikka aega toimivad ja nende väärtus ajaga vaid kasvaks."

Vaata moegaleriid!