Inimesed

TikToki videotes avameelselt oma haigusest rääkimine andis tüdrukule jõudu

KUULUS TIKTOKIS | JALA KAOTANUD 21AASTANE KAIDI: ma saan nüüd teha asju, millest varem vaid unistasin! (2)

Geidi Raud, 15. oktoober 2020 13:46
TAAS KAHEL JALAL JA ÕNNELIK: Arstid pole aktiivsele neiule ette öelnud, kui palju jalauproteesiga korraga ringi liikuda võib, see on tunnetuse küsimus. Foto: Martin Ahven
Laia naeratuse ja säravate silmadega Kaidi küll lonkab, kuid tema positiivsest olekust ei peegeldu kriipsugi okkalisest teekonnast, mille saatus talle kohe pärast sündi käia andis. Ei enne ega pärast parema jala amputatsiooni ei lasknud ta vaimul murduda, postitades otse haiglavoodist internetti avameelseid ja ilustamata videoid oma olukorrast. Üks on tema jaoks kindel – parem õudne lõpp, kui lõputu õudus. 

1999. aasta 8. septembril sünnib neurofibromatoosi kerget vormi põdevale Üllele tütar. Arstid saavad juba sünnitustoas aru, et midagi on valesti, sest vastsündinud tüdruku kehal on pigmendilaigud ja tema parem jalg on kõver. „Kui ma sündisin, tuli sünnitusmajja lastekirurg. Siis kohe sain ma ka diagnoosi,“ räägib Kaidi, kelle jaoks said imikuna alanud tervisemured lahenduse – mis siis, et valusa – alles sel suvel.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.10.2020
KUULUS TIKTOKIS | ÕL VIDEO | TikToki-Tanel „Rannamajas“ osalemisest: mõne inimese käitumine näitas, et neil on oma mainest täiesti savi!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee