Tele

Netflixi uus menusari ajas prantslased raevu 

Toimetas Triin Tael, 12. oktoober 2020 11:14
Lily Collins Netflixi uues sarjas. Foto: AP/Scanpix
Netflixi uus hittseriaal „Emily in Paris“ („Emily Pariisis“) on prantsuse kriitikute väitel lausa solvav klišeehunnik.

Sari räägib ameeriklannast Emilyst (Phil Collinsi tütar Lily Collins), kes kolib töö asjus aastaks oma unelmate linna Pariisi. Seal on tal ülesandeks pöörata oma prantsuse kolleegid sotsiaalmeedia- ja turundususku. Netflixi sarjas on prantslased klišeelikult ebaviisakad, lodevate eluviisidega ja ameerikavastased, ameeriklanna omalt poolt särasilmne naiivitar, kes elab selleks, et töötada, ja jumaldab sotsiaalmeediat. Pariis aga paistab koosnevat ennekõike silmipimestavalt kaunitest vaadetest ja hõrkudest küpstistest. 

„Emily Pariisis“ stsenarist, „Seksi ja linna“ looja Darren Star on saanud prantslastelt juba kõvasti nahutada. Prantsuse meelelahutusportaal Sens Critique kirjutab sarja arvustuses, et „Emily“ loob Pariisist sama ebarealistliku ettekujutuse kui omal aja „Amelié“, vahendab Nyt.fi. RTL märgib, et nii palju klišeesid barettidest ja pikkadest saiadest pole teleekraanil nähtud „Kõmutüdruku“ Pariisi-teemalisest osast saadik.

Vaatajahinnanguid koguval veebiküljel Allociné sai Netflixi sari viiest punktist vaid 2,8. Kommentaarides väidetakse, et Emily ülbed ja õelad Pariisi kolleegid on vananenud ettekujutus. Lisaks olevat linn sarjas ebarealistlikult puhas.

„Emily Pariisis“ on olnud vesi meemimeistrite veskile – pilapilte ja klippe on internetis juba ohtralt.

Samal teemal

26.09.2020
Phil Collinsi tütar Lily kihlus kultusnäitleja pojaga
13.03.2017
Phil Collinsi tütar: "Ma andestan sulle, isa."
23.01.2017
Phil Collinsi tütar põdes anoreksiat
29.11.2016
Phil Collinsi eksnaine: "Phil pettis mind, kuid süüdistab mind abielu purunemises!"