Inimesed

Tiit Sukk: mootorratturina olen õppinud igat liikuvat elementi hindama kui potentsiaalset mõrvarit 

Toimetas Liisa Mugra, 11. oktoober 2020 11:28
Tehnoloogiaajakirjanik Henrik Roonemaa, PPA esindaja Sirle Loigo ja näitleja Tiit Sukk,Foto: ERR/ Merily Malkus
"Hommik Anuga" saates on külas tehnoloogiaajakirjanik Henrik Roonemaa, PPA esindaja Sirle Loigo ja näitleja Tiit Sukk, kes arutlevad ühiselt selle üle, kas, miks ja kuidas peaks kasutama elektritõukerattaid.

Tiit Sukk sõnab, et mootorratturina on ta õppinud iga liikuvat elementi hindama kui potentsiaalset mõrvarit. "See aitab ka kõigi muude vahenditega sõita ja jääb külge, sest arvestad kogu aeg, et keegi, kes liigub paremale, võib järgmine hetk keerata ringi ja minna vasakule," tõdeb ta

Samal teemal

PPA juhtiv korrakaitseametnik Sirle Loigo kinnitab, et on isegi elektritõukeratast proovinud, mõistmaks, millega on tegemist. "Töö on õpetanud mind nii kaitslikuks ning hindan oma elu ja tervist nii palju, et tõukeratas pole minu jaoks. Selle metallitüki peal 25 kilomeetrit tunnis ei ole minu jaoks riskivaba sõitmine, " sõnab ta ja lisab, et eelistab liikluses olla nii, et riskid on maandatud. 

Tehnoloogiaajakirjanik Henrik Roonemaa arvates on vähemalt linnaliikluses elektritõukeratas ohutum kui tavaline jalgratas. "Tõukeratas on aeglasem, renditõukeratas on piiratud 20 kilomeetrile tunnis, tavalise rattaga sõidan tõukeratastest mööda," sõnab ta ja mainib, et lisaks saab tõukeratta pealt kiiresti maha. "Tavalise ratta peal olen kõrgel õhus, kui on mingi jama, siis tõenäosus, et lendan külje või pea peale, on suurem."

"Meil ei ole olnud aega harjuda, et üks liiklusvahend on juures," mainib Roonemaa ja sõnab, et suurim probleem on see, kuidas ühele kitsale teele on kokku surutud jalgadel ja ratastel liiklejad. "Pole midagi teha, üks on ikkagi kolm-neli-viis korda kiirem," ütleb ta.  Kui Eestis oleks rattasõit sama populaarne kui Helsingis ja Stockholmis, ei mahuks need ratturid kuhugi ära.

Samal teemal

21.02.2019
Tiit Sukk: olen vaatajatele öelnud, et lilledega ei pea minu puhul pingutama, suitsuvorst on jumala okei
15.02.2019
Kino, teatrit ja kirjandust! Naistelehe kultuurisoovitused
15.02.2019
Veikko Täär: mõistan, et ma pole enam 25aastane rüütel, kes paneb noortel naistel kohe silmad särama
14.02.2019
HOMMIKUSÖÖK STAARIGA | Kas salamisi ligihiiliv keskiga on taltsutanud ka ühe Eesti ihaldusväärseima poissmehe Veikko Tääri?