Film

ARVUSTUS | „O2“ on parim spioonilugu pärast „Viimset reliikviat“ 

Jaanus Kulli, 9. oktoober 2020 17:00
KOOSTÖÖFILM: Eesti, Soome, Läti ja Leedu pingutuste vili „O2“ on puhastverd ja tihe põnevik. Eesti näitlejatest löövad kaasa näiteks Indrek Ojari (vasakul) ja Priit Võigemast.Foto: Karl Anders Vaikla
Spioonipõnevikuna läheb „O2“ kindlasti vähemalt omas žanris Eesti filmilukku. Mitte kordagi ei kuku ükski kaader tervikust välja, ükski stseen ei jää venima ega pole üleliigne. Põnevust,  ja uskumatu, seejuures ka usutavust jagub viimaste kaadrite ja stseenideni.

Nii et maksimumpunktid noore režissööri Margus Paju ja monteerija Marion Koppeli koostööle. Võib vaid aimata, kui palju režissöör pidi oma ego alla suruma, kui tal montaažilaua taga tuli ühest või teisest stseenist loobuda või sellele kääre anda, sest ainuüksi massistseenides osalejate arv – üle tuhande inimese –, ajalooliste tegevuspaikade taastamine, dekoratsioonid, erinevad võttepaigad, nagu Tallinn, Narva, Tartu ja Helsingi ning siinse regiooni mõistes korralik eelarve, 2,2 miljonit eurot, võisid ju toita pidevalt mõtet, et siin ja siin saaks uhkema kaarega lennata.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.09.2020
FILMISAADE „DUUBEL“ | Kas kodumaine spioonipõnevik „O2“ on vaatamist väärt? Vastus võib sind üllatada!
06.09.2020
FOTO | Näitleja Priit Võigemast tõi uue kallima seltskonda
06.09.2020
GALERII | Esilinastus uus kodumaine spioonipõnevik „O2“
02.09.2020
SPIOONIPÕNEVIKUS „O2“ MÄNGIV DORIS TISLAR: „Hinge paljastamine ekraanil pole sugugi kergem kui keha paljastamine.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee