Inimesed

TOOMAS KIRSS: „Ühe asja võin öelda, mille olen aastatega selgeks õppinud: eestlased on tölbid inimesed. See lihtsalt on niimoodi!“ (5)

Aigi Viira, 8. oktoober 2020 15:13
Toomas KirssFoto: Stanislav Moškov
„Eks ma siis elasin kriitikat üle küll, nüüd mul on juba üsna paks nahk,“ muigab režissöör Toomas Kirss aegade üle, mis jäävad 1980.–1990. aastatesse. Toona oli ta Eesti Televisiooni noor režissöör-lavastaja, kes tõi ekraanile nii Alan Ayckbourni „Kallid külalised“, Eduard Vilde „Vigased pruudid“ kui ka Eugene Ionesco „Kiilaspäise lauljanna“. Sai kriitikuilt võtta, mis tolmas, kuid alla ei andnud. Tõtt-öelda pole kriitika talle armuline praegugi, kuid Kirss ei heitu. Veel enam: ta on oma kindlameelsusega selge illustratsioon vene ütelusele „Suuri laevu saadab ikka kajakate kisa“. Kirss naerab: „Mis suur laev?! Mina olen ju pisike paat!“

Olgu kuidas on, pisike paat või suur laev, aga Kirss oli kange juba siis, kui ETVs vastse režissöör-lavastajana alustas. Ning pürgis järelejätmatult telelavastuste poole. „Mul oli see suur vabadus, et ma ei pidanud tegema punast asja,“ meenutab ta. „Leidsin raamatukogust vanu näidendeid, millest tegin telelavastused, näiteks „Koduhani“ ja „Nutikad mehed“ või „Elavad surnud“, mille ise dramatiseerisime.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.10.2020
Toomas Kirsi uue sarja võttepäev: segav majakas, kolimisfirma juhi sütitav loeng ja teksti summutav relakamürin
16.09.2020
Liis Haab sarjast „Pilvede all“: ei usu, et Kertu tegelaskuju mind igaveseks saatma jääb
04.09.2020
Ita Ever oli Miss Marple'iks justkui loodud! Toomas Kirss: sain nende lugude eest ikka korralikult peksa
02.07.2020
Toomas Kirss raha ei kogu: ma pigem naudin elu