Inimesed

VAHETAS AMETIT? Sven Soiverist sai bussijuht: koroonakriis on seda valdkonda kõvasti räsinud 

Mondela Urbala, 8. oktoober 2020 09:59
Sven Soiver Haja autokooli bussigaFoto: Erakogu
Telereporter Sven Soiver tegi endale möödunud aastal bussijuhi load. Nüüd keerab mees juba ka tööalaselt bussirooli, kuid siiski mitte põhilise ametina. „Pigem on see hobina tegelemise mahus, et käed soojad hoida,” räägib mees.

„Enamasti on minu sõitmised enne põhitööd TV3s,” räägib mees. Sveni vahetused algavad juba hommikul kella nelja-viie vahel ja ta sõidutab inimesi linnalähedastesse tehastesse tööle. „Olen aeg-ajalt teinud ka tellimussõite Tallinna-sisestest kuni Riiani välja,” lisab Soiver. 

„Koroonakriis on seda valdkonda kõvasti räsinud. Põhikohaga bussijuhtidelgi on ju praegu tööd puudu, sest inimesed reisivad vähem, ning väljasõite ja üritusi toimub ka vähem,” ütleb Sven.

Mees on täna ametlikult Hansabussi nimekirjas. „Mõni kuu ei sõida ma üldse ja teine kuu sõidan jälle rohkem. See on lihtsalt kokkuleppeline. Mina ütlen neile, mis päevadel ma saan sõita ja mõnikord juhtub, et need päevad neile sobivad,” lisab ta. 

Samal teemal

24.06.2020
Õnnitlused! Sven Soiver saab abikaasaga teise lapse
27.03.2020
Sven Soiver pisitütrega tööl käimisest: Viktoria on kõigiga sõber ega karda midagi
07.04.2019
Sven Soiveri tütar viivitas ilmaletulekuga: šampanja, seks, saun, põrandapesu, trepid, pikad jalutuskäigud – kõik nipid said ära proovitud!
01.03.2019
Õnne-õnne! Sven Soiver sai kolmanda lapse