Saund

VAATA | Lexsoul Dancemachine’i uus video sündis koostöös Uganda-Tarantinoga 

Toimetas Terttu Jazepov, 7. oktoober 2020 09:54
Lexsoul Dancemachine, „Carambola Jelly“.Foto: Promomaterjal
Ansambel Lexsoul Dancemachine avaldas uue muusikavideo, mis valmis Uganda märulifilmide vabrikus.

Bändi viimaselt plaadilt „Lexplosion II” pärit loo „Carambola Jelly“ video autor on Uganda Tarantinoks kutsutav Nabwana Isaac Godfrey Geoffrey ehk Nabwana I.G.G. Tema filmi „Kes tappis kapten Alexi?“, millest sai kümme aastat tagasi alguse Uganda märulifilmide rahvusvaheline fenomen, näitas mais Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival.

Kuna autor ei saanud koroonaviiruse tõttu Haapsallu tulla, saatis ta festivalile tervitusvideo, mis jõudis ekraanile ka ETV saates „Ringvaade“. Seda juhtusid vaatama Lexsoul Dancemachine’i liikmed, kes sattusid pöörasest klipist vaimustusse, võtsid HÕFFi vahendusel autoriga ühendust ja tellisid talt muusikavideo.

Samal teemal

Selles kuulutab Uganda armee endine sõdur välja sõjakäigu Tiigri nime kandva maffiajõugu vastu, kes on röövinud tema naise.

„Kokkulepe sündis kiiresti. Meie andsime ainult märksõnad – et video oleks tantsuline, energiline ja mitte nii vägivaldne nagu Nabwana filmid muidu –, ülejäänu on tema enda välja mõeldud,“ ütleb ansambli mänedžer Henrik Ehte.

Video on tehtud Uganda pealinna Kampala slummis Wakaliga elava Nabwana I.G.G. koduõues – 15 aasta jooksul on ta samas koos oma sõprade ja teiste slummielanikega vändanud põlve otsas ligemale 50 märulifilmi, mille järgi on kogu piirkonda hakatud nimetama Wakaliwoodiks. Filmide kodukootusest on saanud maailmas omaette kvaliteedimärk. „Lustlikult pöörased,“ on nende kohta kirjutatud. 

Samal teemal

10.07.2018
ROBERT LINNA: „Isale ma pole öelnud, et mängin „Kremli ööbikutes” teda. Mainisin üksnes, et see jäägu üllatuseks.”
27.02.2018
VAATA | Lexsoul Dancemachine avaldas muusikavideo loole „Domingo“
13.06.2016
KUULA | Lexsoul Dancemachine avaldas uue loo "Coconuts"