Üritused

GALERII | Esilinastus uus kodumaine spioonipõnevik „O2“ 

Toimetas Liisa Mugra, 6. oktoober 2020 21:18
Spioonipõneviku „O2“ esilinastus.Foto: Erki Pärnaku
Kinos esilinastus uus Eesti spioonipõnevik „O2“, mille režissöör on Margus Paju. 

Samal teemal

„O2“ süžee käivitub 1939. aasta augusti lõpupäevil. Kohe-kohe on puhkemas teine maailmasõda ja just neil kriitilistel hetkedel langeb Eesti nõukogudevastase luure juht salamõrva ohvriks. Selgub, et meie salateenistuses tegutseb äraandja ja tema tabamine tehakse ülesandeks luureohvitser Feliks Kangurile (Priit Võigemast). Samal ajal jõuab luurajateni info, et Stalin ja Hitler on sõlminud Eestit puudutava salakokkuleppe. Olukorda ei muuda lihtsamaks ka Feliksit painav saladus, mille keskmes on kahe aasta tagune kirglik armusuhe.

Lisaks Priit Võigemastile löövad filmis kaasa Elmo Nüganen, Rein Oja, Doris Tislar, Pääru Oja, Tambet Tuisk, Indrek Ojari, Hele Kõrve, Alo Kõrve, Johan Kristjan Aimla, Agnese Cīrulele ja Kaspars Znotiņš Lätist, Sampo Sarkola Soomest ning paljud teised näitlejad.

Eesti, Soome, Läti ja Leedu koostöös valmiva „O2“ režissöör on Margus Paju, stsenaristid Tiit Aleksejev, Eriikka Etholén-Paju, Tom Abrams ja Olle Mirme. Filmi operaator on Meelis Veeremets, kunstnik Jaagup Roomet, kostüümikunstnik Kristina Lõuk, heliloojad Rihards Zaļupe ja Ēriks Ešenvalds, helirezhissöör Vytis Puronas ja monteerija Marion Koppel.

Samal teemal

20.06.2021
NII VÄHENDAD VÄHIRISKI: spetsialistid soovitavad teha menüüs 7 väikest muutust
16.04.2021
Kuuris kord majja! 10 nippi, mille abil kuhjunud kraam organiseerida
23.02.2021
8 nippi, kuidas kujundada loominguline lastetuba
27.10.2020
VIDEOINTERVJUU | Vaido Neigaus: mul on jube kahju, et pidin Eestist lahkuma, aga Soomes ei näidata homopaaride peale näpuga