Üritused

KASSID-KOERAD KUNSTIS: „18. sajandi keskel hakkavad kassid juba koertest jagu saama.“ 

Sirje Presnal, 27. september 2020 17:42
VÕITLUS: 19. sajandil pühendusid paljud kunstnikud just loomapiltide maalimisele. Selle koera ja kassi vastasseisu kujutava pildi autor Johann Friedrich Seupel pani aluse vene animalistikale.Foto: Tiina Kõrtsini
Päästekoer Bob päästis uppumissurmast 23 inimest ja sai vanaduspõlves Inglise riigilt pensioni. 19. sajandi Euroopa üks hinnatumaid klaverivirtuoose, Sophie Menter pidanud oma Tirooli lossis aga umbes viitkümmet kassi. Kui aga Itaalia külas keegi abiellus ja see paarike elanikele ei meeldinud, korraldati neile niinimetatud kassikontsert. Kadrioru kunstimuuseumis avatud näitus jutustab sellest, milline on olnud koerte ja kasside osa inimese elus.

„Tänapäeval nähakse kassi-koera piltides eelkõige lemmiklooma kujutamist. Aga kass ja koer ei ole lihtsalt kass ja koer, vaid neil on palju varjatud tähendusi. Seda kõike loodame sellel näitusel ja kaasnevatel loengutel vaatajatele-osalejatele selgitada,“ lubab nädalavahetusel Kadrioru kunstimuuseumis avatud näituse „Alati meie kõrval. Kassid ja koerad 16.–19. sajandi kunstis“ kuraator Anu Mänd. Koerte-kasside kultuurilooline uurimine on tema sõnul osa suuremast looduse-loomade-inimeste ühisosa mõtestamise trendist, mis on Euroopas ja kogu maailmas viimase 15 aastaga üles kerkinud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.09.2020
EERO EPNERI KIIRKURSUS ALGAJALE: kuidas kunstis lehma ära tunda
23.09.2020
TEA, MIDA SA SÖÖD: seenehuvilised, näitusele!
11.09.2020
GALERII | Lehmadest ja emudest kuldkaladeni välja – maaelu näituslaat päälinlaste külje all
05.09.2020
NAUDI KULTUURI! Sea samm teatrisse või näitusele

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee