Allan RoosilehtFoto: Hannes Dreimanis
Toimetas Liisa Mugra 25. september 2020 10:49
"Kui saadeti sõnad autoritele üle vaatamiseks ja küsiti luba loo välja andmiseks, ütlesid nad, et väga võimas hääl, aga sõnad on rohkem kui kummalised," meenutab R2 "Hommikus" Allan Roosileht, kes 90-ndate alguses andis välja loo "Turvamees", mis kiirelt hitiks kujunes.

"Maailmas ei saadud aru, et Eestimaa oli turvameeste riik ühel hetkel. Iga mees töötas turvamehena," räägib Roosileht. Turvamees oli toona aga midagi veidi teistsugust kui tänapäeval. "Seal olid ikka täiesti imelood. See vasevaguni kõrval seismine ei olnud üldse nii kummaline, sest paljud ju vedasid metalli Venemaale ja seda oli vaja valvata. Bekkeri sadamasse ei saanud isegi meie  president Lennart Meri sisse, sest turvamees ei lasknud teda sisse ja küsis, kes sa selline oled. Müstilisi asju juhtus, aga noh need olid algusaastad," sõnab Allan.

Tuntud raadiohääl teadis kohe, et laulust saab hitt ja seepärast seda eesti keeles esitada tahtiski. Raadio kaudu kutsus ta inimesi üles ka laulu muusikavideos osalema. "Hommikul ütlesin saates, et kell üks on filmimine Eesti Televisioonis ja kõik mehed, kes tulevad, must ülikond seljas, saavad kohe eetrisse. Ma olin pool üks telemaja ees ja siis hakkas taksodest tulema neid mustades ülikondades inimesi," räägib Roosileht. Üleskutsele reageeris paarkümmend inimest.

Pärast "Turvamehe" lugu tegid ka mitmed teised artistid laule, mille pealkirjas oli sõna mees – "Varumees", "Rahamees", "Supermees". Roosilehe sõnul olid need lood "Turvamehe" paroodia. "Selle kelgu peal oli hea edasi sõita ja miks ka mitte," ütleb ta.

Hiljuti Star FM-i hommikuprogrammist lahkunud Roosileht tõdeb, et on mõelnud taas laulmisega tegelema hakata. "Nüüd põhimõtteliselt on aega ka. Praegu peaks tegema midagi lihtsat, kitarriga ja akustilist, ma arvan," sõnab ta. Mees ei välista ka seda, et ta ühel hetkel raadiosse naaseb. Juba praegugi on ta mitmeid pakkumisi saanud, kuid ükski pole teda veel piisavalt kõnetanud.