Inimesed

Pikemat intervjuud Vaidoga loe juba selle nädala Õhtulehest

„ÕHTUSÖÖK STAARIGA“ | Vaido Neigaus üllitas elulooraamatu: paljud arvasid, et olen Eesti muusika häbiplekk 

Anu Saagim | Video: Rauno Vahtre, 16. september 2020 22:12
"Õhtusöök staariga" Suveterrassill - Vaido Neigaus; Anu Saagim
Lihtne poiss, lihtne lugu. Just selline on kunagi staarmetroseksuaalina kuulsust niitnud popartist Vaido Neigaus, täna uue perekonnanimega Lindström, kelle sulest on ilmunud elulooraamat "Mees metsast". 

Ta pidi oma lood endast välja saama, et vabana edasi elada. Täna teeb ta seda Soomes, mitte Eestis. Miks? Sest meie siin oleme ikka veel vigased. Keksime oma tolerantsusega, aga tegelikult pole sellest haisugi. Kõik vaprad, teistmoodi inimesed, teevad siit vehkat. Ja õieti teevad. Üle lahe on kordades mõnusam olla see, kes oled. Sind ei loobita tänaval kividega, kui tahad heita ühte inimesega, keda armastad. Ei kista seltskonnaveergudel alasti sellepärast, et oled pruun või lilla. Tsiviliseeritud maailmas naelutatakse häbiposti kurjategijad, meil siin staarmetroseksuaalid, staarfotograafid, staarmeikarid, staarpidutsejad jne. Seda tehti kakskümmend aastat tagasi ja tehakse veel tänagi. Piinlik.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14.03.2021
AASTA ILMA PAANIKATA | Priidu Null: kui minu meelelahutuskohta tabas tuumatalv, oli aeg Eestist lahkuda
27.11.2020
VIDEOINTERVJUU | Vaido Neigaus: mul on jube kahju, et pidin Eestist lahkuma, aga Soomes ei näidata homopaaride peale näpuga
19.11.2020
KATKEND RAAMATUST | Vaido Neigaus meenutab kohtingut: ta andis mulle 10 000 krooni ja ütles, et see tuleb reisil ära kulutada!
06.11.2020
VIDEOINTERVJUU | Mart Haber ja Taivo Piller isadusest: inimesed on väga toetavad, nii paljud on tulnud juurde ja öelnud häid sõnu