Inimesed

J. K. Rowlingut süüdistatakse JÄLLE transfoobias (2)

Toimetas Triin Tael, 15. september 2020 09:45
J.K. Rowling Foto: Reuters/Scanpix
J. K. Rowling on sattunud järjekordsesse transfoobiaskandaali - varem transsoolisi puudutavaid seadusi kritiseerinud menuautor langes uuesti tule alla oma uue romaani tõttu, kus tegutseb transvestiidist sarimõrtsukas.

Daily Maili teatel ilmub täna "Harry Potteri" autori uus kriminull, mille ta on kirjutanud Robert Galbraithi varjunime all. Pealkirja "Troubled Blood" kandvas teoses peab uurija Cormoran Strike jälile jõudma naisarsti tapjale. Ta kardab, et Margot Bamborough on langenud sarimõrtsukas Dennis Creedi ohvriks, kel on kombeks oma ohvreid teise ilma saata naisterõivaid kandes.

Ajaleht Daily Telegraph on jõudnud 900-leheküljelist kriminulli juba arvustada. Kriitik nendib, et Rowlingu teose moraal paistab olevat "ärge iial usaldage kleidis meest". See vallandas sotsiaalmeedias vihaste kommentaaride laine. Rowlingu vastased nõuavad, et tema raamatuid ignoreeritaks - märgusõnaks on kujunenud pahaendeline RIPJKRowling. Kuid mitmed kommentaatorid väidavad, et Rowlingu uus raamat pole üldse transfoobne. "Lugesin uusimat Strike'i romaani ja väide, et see on transfoobne, on täielik jura," kinnitab nimeka ajalehe Observer ajakirjanik Nick Cohen.

Samal teemal

31.08.2020
Transfoobias süüdistatav J. K. Rowling tagastas inimõiguste auhinna
04.07.2020
Kaks suuremat Harry Potteri fännisaiti pöörasid Rowlingule selja
12.06.2020
Eksabikaasa tunnistab J. K. Rowlingu löömist, kuid ei kahetse midagi
11.06.2020
J. K. Rowling on koduvägivalla ja vägistamise ohver

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee