Inimesed

Kerdo Mölderi valus pihtimus lähisuhtevägivallast: soov kallistada või armastust avaldada lõppes minu jaoks sinise silma või välja taotud hambaga (4)

Terttu Jazepov, 14. september 2020, 18:54
Kerdo MölderFoto: Kristi Loigo

Respekti solist Kerdo Mölder avaldab, et oli kuus aastat suhtes inimesega, kes oli temaga vaimselt ja füüsiliselt vägivaldne. „Olin enda illusioonide vang keset vägivalda, alkoholi, narkootikume ja pätte. See elu muutus ühel hetkel minu jaoks täiesti normaalseks, täpselt nagu see ebanormaalne suhegi. Imestan, et ma üldse veel kõnnin ja neid mõtteid mõtlen. Imestan, et ma üldse veel elan.“

Kerdo räägib, et vandus endale juba lapsena, et tema elu ei võta iial selliseid pöördeid, mille keskel ta ise väiksena kasvas. „Nägin 13 aastat pealt, kuidas kasuisa mu ema peksis, talle noa pähe lõi või trelliga pea sodiks tagus. Lisaks kägistas ta mu ema minu silme all nii, et ema suust jooksis juba verd ja silmad tervitasid taevaisa. See oli hetk, kui haarasin kaheksa-aastase poisina ahjuroobi ja tagusin sellega kasuisa pähe, kuni verd lendas. Kui kasuisa oma suurte tossudega mu nägu moondumiseni tagus ja mu pea põlevasse ahju lükkas, lubasin, et ma ei puutu sellise vägivallaga oma hilisemas elus mitte iial kokku.

Vandusin öötundidel, kui trepikodades magasin, et ma ei tõsta iial kätt oma naise ja laste vastu. Vandusin, et minu kodus saab olema ainult rahu! Õnneks suutsin oma vannet pidada, kui elasin koos oma laste emaga, kuid vaatamata meie vandumistele, soovidele ja püüdlustele teeb elu meiega hoopis midagi muud. Kuid kui ühel päeval saatuse tegusid analüüsima hakkad, mõistad, et see kõik oli millegi jaoks hea,“ jutustab Kerdo.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18. august 2020, 14:33
Kerdo Mölder naaseb kodumaale ja alustab uuel töökohal: olen enda jaoks mitmed eluvaated ümber mõtestanud
21. juuli 2020, 16:10
ÕL VIDEO | Ansambel Respekt astus üle pika aja taas lavale: veidraid lugusid on aastate jooksul palju juhtunud
15. juuli 2020, 16:39
Respekti solist Kerdo Mölder: neelasin laval alla liitrites pisaraid ja tundsin, kuidas ma keset esinemisi kokku varisen

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee