Inimesed

Märt Avandi depressiooniga võitlemisest: proovisin seda ravida ka alkoholiga 

Toimetas Katharina Toomemets, 10. september 2020 22:36
Märt AvandiFoto: Teet Malsroos

„See aeg, kui ma depressiooni põdesin, oli 20 aastat tagasi, enne seda, kui olin armastatud näitleja ka kogu aeg nalja tegin. Mingeid võnkeid on ka hilisemas elus olnud, aga tõsisemalt põdesin ma depressiooni 20 aastat tagasi, enne lavakasse astumist. See kestis umbes pool aastat,“ paljastab näitleja Märt Avandi saates „Selge pilt“.

ETV ekraanil linastunud uus saade räägib vaimse tervise probleemidest ning oma lugusid räägivad ka kuulsad inimesed. Avasaates tunnistas näitleja Märt Avandi, et tema on aastakümneid tagasi depressiooni põdenud. „Üht kuud oma elust ma ei mäleta. Kui üritan meenutada, mis toimus novembris aastal 1999, siis väga hästi ei tule meelde,“ paljastab Avandi. „Mul avaldus ta nii, et värvid kadusid ära, sõna otseses mõttes. Ma sain aru, et puulehed on rohelised, aga kõik oli hall,“ räägib Märt.

„Õhtuti oli tavapärane, et ma hakkasin ilma igasuguse põhjuseta nutma. Nutuhood olid. Oskasin seda juba ette näha ja leida nurgakese, kus keegi ei näe. Vahel juhtus seda ka ootamatutel hetkedel – pidin näiteks loengust välja tõttama, sest nutt tuli.“ Märt paljastab ka, et hommikuti ärkamine oli õudne. „Sa ei taha ärgata ja kõik, mis sind ees ootab tundub ületamatu raskus, sest nii raske on – mind ei huvita, ma ei taha, ma ei näe elus mingit perspektiivi,“ kirjeldab armastatud näitleja.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.09.2020
VIDEO | Sander Rebane pornosõltuvusest: see tekib hetkel, kui inimene jääb kuidagi üksi
30.08.2020
GALERII | Pardirallil lasti vannipardid vurama
19.08.2020
Ringrajal kihutanud Märt Avandi kriitilisest olukorrast: kartsin, et pean korteri maha müüma
14.05.2020
Märt Avandi: eesti-inglise segakeeles rääkimine on lubamatu!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee