Raamat

GALERII | Kultusfilmist „Vallatud kurvid“ kirjutati raamat: rännak ajalukku pakub huvitavaid avastusi ja äratab mälestusi 

Toimetas Liisa Mugra, 9. september 2020 19:30
"Vallatud kurvid" raamatuesitlusFoto: Teet Malsroos
9. septembri esitleti raamatut "Vallatud kurvid", kus taaselustatakse kunagise kultusfilmi lugu. 

"See, mida ma seal kõigepealt nägin, sööbis mällu alatiseks: laua peal oli kaks virna fotosid – üks kõrgem, teine madalam. Oli kaks meest, kes neid professionaalse kiirusega lappasid – režissöörid Juli Kun ja Kaljo Kiisk. Nii see siis käiski – see sobib, see ei sobi, see ei sobi, see? Kellegi saatus otsustati poole sekundiga ja võimalik, et igaveseks.” Nõnda meenutab raamatus filmi peaosaline Terje Luik, kes "Vallatutes kurvides" Vaike ja Mareti kaksikrollis laineid lõi.

Samal teemal

Laineid lõi ka film tervikuna, selle esilinastusest on möödunud juba üle 60 aasta.

Raamatu autor Haldi Normet-Saarna tutvustab teost nii: „Vaevarikas teekond stsenaariumist teostumiseni, äpardused võtteplatsil, energiline ja rõõmus võttetrupp, ilusad noored näitlejad ning lõpuks tohutu edu nii meil kui mujal. Sellest kõigest siin raamatus ka räägime – ent see oleks jäänud rääkimata ilma põhjaliku koduse arhiivita. Üks stsenaristidest, minu ema Dagmar Normet säilitas terve elu kõiki filmitegemisega seotud materjale. Need muutusid aja jooksul üha kõnekamaks. Seda enam, et paljud tegijad on nüüdseks meie seast lahkunud. "

Kultusfilmi lugu aitavad taaselustada arvukad fotod ja dokumendinäidised ning loomulikult kohtumised võluvate Terje Luige, Eve Kivi ja Halja Klaariga. Ja veel nii mõnegi olulise inimesega. Loodetavasti pakub rännak "Vallatute kurvide" ajalukku huvitavaid avastusi ja äratab ka mälestusi.

Samal teemal

04.07.2020
Üle 20 aasta taas kaamerate ees! Eve Kivi: põdesin pool aastat borrelioosi ega teadnud, kas saangi üldse enam näidelda
23.01.2018
PARIMAD LENDLAUSED: „Meil lobisemise eest palka ei maksta!“ – „Küllap vist!“