Ekskursioon Tallinna LinnahallisFoto: Hannes Dreimanis
Toimetas Liisa Mugra 7. september 2020 09:31
Open House Tallinn Satelliitprogramm annab võimaluse osa saada unikaalsest ekskursiooniprogrammist ja piiluda Tallinna Linnahalli suletud uste taha. Linnahall oli muuhulgas. ka äsja linastunud Christopher Nolani filmi "Tenet" üheks põnevaimaks võttepaigaks Tallinnas.2019. aasta suvel toimusid Tallinnas esimest korda ulatuslikud filmivõtted Hollywood’i suurproduktsiooni tarbeks, kui linna erinevates paikades toodeti Christopher Nolani filmi "Tenet". Kõige omanäolisem ja huvitavam koht, mis Tallinnas võttepaigana valituks osutus, oli just Tallinna Linnahall, mis täitis filmis Kiievi Ooperiteatri rolli. Hoone võlus filmitegijaid eeskätt oma monumentaalse auraga.

Linnahall on osa hoonetekompleksist, mis ehitati 1980. aasta XXII Moskva olümpiamängude Tallinnas toimunud purjeregati võõrustamiseks, hoone projekteeris Raine Karp koos Riina Altmäe ja Ülo Sirbiga. Tegemist on ühe silmapaistvaima näitega Eesti nõukogudeaegsest arhitektuurist Tallinnas.

Milline on Tallinna Linnahalli ajalugu, milline värskelt linastunud filmi võttepaigaks olnud hoone seest välja näeb ja muud põnevat kuuleb juba ainulaadse ekskursiooni käigus. Tuur kestab kokku 75 minutit ning ekskursioonid toimuvad nii eesti kui vene keeles.