Rahvusooperi Estonia 115. hooaeg avati Vana Tallinn GalagaFoto: Rene Lutterus
Anu Saagim 1. september 2020 15:10
Rahvusooperi Estonia 115. hooaeg avati Pjotr Tšaikovski 180. sünniaastapäevale pühandatud Vana Tallinn Galaga, kus astusid üles Estonia solistid metsosopran Juuli Lill, bariton Tamar Nugis, viiuldaja Mari Poll ja klarnetist Edmunds Altmanis koos bass Ain Angeri, tenor Juhan Tralla, sopran Mirjam Mesaki (Baieri Riigiooper) ja teiste noorte Eesti lauljatega.

„Enam kui saja aasta jooksul on estoonlased pakkunud väärikaid elamusi ning andnud oma unikaalse panuse Eesti kõrgkultuuri järjepidevusse. Vana Tallinn Galaga avasime Rahvusooperi 115. hooaja, mille põhieesmärk on pakkuda publikule kordumatuid kultuurielamusi,“ rääkis Estonia loominguline juht ja peadirigent Arvo Volmer.

Kontserdil kõlasid Pjotr Tšaikovski loomingu tuntuimad palad ooperitest „Jevgeni Onegin“, „Orleans’i neitsi“, „Padaemand“ ja „Jolanta“ ning muusika ballettidest „Uinuv kaunitar“ ja „Luikede järv“. Lisaks kõlas Mozarti, Straussi ja Wagneri looming.

Rahvusooperi Estonia 115. hooaeg avati Vana Tallinn Galaga Foto: RASMUS KOOSKORA

„Kultuur vajab püsimiseks ja arenemiseks erakapitali tuge ning Livikol on suur au olla juba üheksandat hooaega Rahvusooper Estonia suurtoetajaKoos oleme aluse pannud ka traditsioonile avada hooaeg galaga, mille keskmes on muusikaklassika ooperimaailma säravaimate tähtede esituses,ütles Liviko tegevjuht Janek Kalvi.

Rahvusooperi Estonia 115. hooaeg avati Vana Tallinn Galaga Foto: RASMUS KOOSKORA

Kaheksandat korda toimunud Vana Tallinn Gala on ooperisõprade seas oodatud muusikasündmus,. Kontserdist said laupäeval osa ka Lõuna-Eesti muusikasõbrad, kui maailmaklassika kauneimaid palu esitati Vanemuise kontserdisaalis.

Vaata pildigaleriid!

"Hommikusöök staariga" restoranis Must Puudel - Marii Karell, Anu Saagim

"Hommikusöök staariga" restoranis Must Puudel - Marii Karell, Anu Saagim