Film

Eesti lühifilm astus suure sammu Oscari suunas 

Toimetas Terttu Jazepov, 1. september 2020 14:31
Foto: Pressimaterjal
Režissöör Kerli Kirch Schneideri filmidebüüt „Virago“ esilinastus Aasias Lõuna-Korea Busani lühifilmifestivalil (BISFF) ja võitis rahvusvaheliste filmide kategoorias Grand Prix, mis annab filmile tugeva eelise lühifilmi Oscarile kandideerimisel.

„Olime kogu meeskonnaga elevil, kui „Virago“ juunis Busani rahvusvahelisele lühifilmifestivalile valiti. Kui sain aga eile videokõne Lõuna-Koreast, kus seltskond festivalikorraldajaid karjus: „CONGRATULATIONS!“ ja selgus, et film on võitnud Busanis Grand Prix’, lasin ka ise Võrumaa metsade vahel ühe õnnemöirge õhku. Tundub, et Aasia publik on jõudnud filmi sügavamate kihtideni ning oskab nautida Ida-Euroopa tumedat huumorit,“ lausub filmi režissöör Kerli Kirch Schneider.

Samal teemal

BISFF kuulub nende valitud 119 festivali hulka, kus võitnud lühifilmidel on õigus kandideerida Ameerika Filmiakadeemia auhinnale lühifilmi kategoorias. „Viragol“ avaneb nüüd võimalus liituda lühifilmide nimistuga, mille hulgast teeb filmiakadeemia oma valiku (shortlist), millest omakorda selguvad lühifilmi Oscari nominendid.

Eelmise aasta oktoobris Montrealis maailmas esmakordselt esilinastunud „Virago“ on tänaseks valitud kaheksale Oscari kvalifikatsiooniõigusega filmifestivalile. Kokku on film valitud rohkem kui 15 rahvusvahelisele festivalile. GoEast festivalil võitis „Virago“ Jury Special Mentioni auhinna.

Eestis esmalinastus film Pimedate Ööde filmifestivali programmis PÖFF Shorts ning Eesti kinodes lühifilmide kogumikus „VÄRSKE VERI: Parimate kavatsustega“.

Kerli Kirch Schneideri debüütlavastuse peaosades on Tiina Tauraite ja Juhan Ulfsak. Teistes rollides mängivad Hilje Murel, Anneli Rahkema ja paljud Võrumaa kohalikud elanikud. Filmi operaator on Mart Ratassepp, kunstnik Kaia Tungal, kostüümikunstnik Liis Plato ja produtsent Diana Mikita.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee